Latvijas Skolu skolēnu olimpiādē šahā

  • Latvijas Skolu  skolēnu  olimpiādē šahā

Опубликовано: 16:48 23.10.2020 Добавить cобытия

No šā gada 1. septembra līdz 2021. gada 15. maijam norisinās jau ceturtā Latvijas Šaha federācijas rīkotā Latvijas Skolu skolēnu olimpiāde šahā  – tai par godu publicēts iedvesmojošs video, ar kuru sacensībām pieteikties aicina ikvienu Latvijas skolēnu.

 Kā uzsver Latvijas Šaha federācija, šo sacensību mērķis un uzdevums ir ne tikai noskaidrot labākos spēlētājus, bet arī popularizēt šaha spēli skolu jaunatnes vidū un pilnveidot jauno šahistu meistarību, kā arī popularizēt šahu kā prātu attīstošu un saistošu brīvā laika pavadīšanas veidu.

 Latvijas Šaha federācijā publicētajā video izmantoti dažādu vecumu un tautību bērni un jaunieši - šahisti, kuri kameras priekšā pasniedz iedvesmojošu vēstījumu par to, ka šaha spēle ir piemērota ikvienam, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, fiziskajām spējām, tādējādi uzsverot, ka šahs ir domāšanu attīstošs sporta veids un ka prāta spējas ir svarīgākas, nekā mūsu ārējās pazīmes.

 Olimpiādes pirmais posms norisinās no 2020. gada 1. septembrim līdz 2021. gada 10. martam un tajā piedalīties var ikviens Latvijas skolas skolēns, kas prot šaha gājienus.  Jāuzsver, ka olimpiāde notiek interneta vidē un tiem skolēniem, kas vēlas iemācīties šaha gājienus LŠF sadarbībā ar biedrību “Šahs Solos” organizē bezmaksas piecas apmācības nodarbības internetā, kuras vadīs treneris Viesturs Kapče. 

 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv