Padomi, kā parūpēties par brūcēm, iegriezumiem, skrāpējumiem un citiem bojājumiem

  • Padomi, kā parūpēties par brūcēm, iegriezumiem, skrāpējumiem un citiem bojājumiem

Опубликовано: 13:09 03.08.2021 Добавить cобытия

Katram ir nācies saskarties ar skrāpējumiem u.c. Katru no tiem ir vērts pievērst pietiekamu uzmanību un uzlikt vismaz plāksteri, lai pasargātu no mikrobiem. Taču tas nav viss, ko jūs varat darīt, jo ir arī citas medicīnas preces, kas var palīdzēt. Ar ko sākt?

Nedaudz asiņu ir laba zīme

Asinis palīdz tīrīt brūces, tāpēc neliela asiņošana ir laba. Lielākā daļa mazu griezumu un skrāpējumu diezgan ātri pārtrauc asiņot, taču jūs varat palīdzēt, stingri un maigi nospiežot ar marli vai salveti. Ja asinis uzsūcas, uzlieciet virsū citu marles gabalu vai salveti. Nenoņemiet veco, pretējā gadījumā jūs varat atraut vaļā brūci un asiņošana sāksies no jauna.

Viegli notīriet griezumus un skrāpējumus

Nomierinieties un notīriet brūci ar vēsu ūdeni. Pēc tam noņemiet jebkādus svešķermeņus ar spirtā sterilizētiem pincetēm. Viegli nomazgājiet ap brūci ar ziepēm un mazgāšanas lupatiņu. Nelietojiet kairinošas ziepes, jodu, spirtu vai ūdeņraža peroksīdu - viss, kas jums nepieciešams, ir svaigs, tīrs ūdens.

Vai jums ir nepieciešams antibiotiskais krēms?

Antibiotiskie krēmi un ziedes ne tikai saglabā brūces mitras, bet arī samazina infekcijas risku. Lietojot antibiotisko krēmu, uzklājiet uz brūces plānu kārtu. Dažas antibiotiku sastāvdaļas dažiem cilvēkiem var izraisīt izsitumus. Ja rodas izsitumi, pārtrauciet to lietot.

Pārsiet vai nepārsiet?

 Ja jūsu skarto vietu berzēs drēbes, pārklājiet to ar pārsēju. Neaizsargāta krevele vai skrāpējums var atkārtoti atvērties vai inficēties. Ja rodas šaubas, pārklājiet to ar lipīgu pārsēju, lai izvairītos no baktērijām, un pēc tam katru dienu nomainiet pārsēju.

Ātra aprūpe nelieliem apdegumiem

Lai ārstētu apdegumu, nekavējoties atdzesējiet apdeguma vietu ar aukstu drānu vai vēsu tekošu ūdeni, lai āda neizturētu siltumu un neturpinātu dedzināt. Pēc tam nomazgājiet apdegumu ar ziepēm un ūdeni un viegli apģērbiet. Atstājiet visus veidotos pūslīšus mierā - tie palīdz aizsargāt ādu, kad tā dzīst.

Šie ir ieteikumi vieglāku ādas bojājumu gadījumā. Ir pieejamas arī citas medicīnas preces, kas var būt noderīgas citiem gadījumiem.

azeta.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv