radi!2017 atklāšanas pasākumā krāšņi ieskandina jau septīto Radošās darbības nedēļu
Aizvadītā trešdiena, 11. oktobris, Rīgā un visā Latvijā pagāja radi!2017 zīmē, kad ar krāšņu atklāšanas pasākumu Radošo industriju centrā “DarbaVieta” tika ieskandināta jau septītā Radošās darbības nedēļa, vienkopus pulcējot radi!2017 iniciatorus, partnerus, atbalstītājus, mediju pārstāvjus un citus interesentus. Kā pasākuma centrālā tēma tika izvirzīts jautājums “Vai Latvija ir lietotājam draudzīga valsts”, par ko savu viedokli pauda ne vien pašmāju, bet arī ārvalstu nozares eksperti, minot dažādus uzskatāmus piemērus un veicinot pārdomas raisošu diskusiju visu klātesošo starpā.
Atklāšanas pasākuma ievaddaļā viesus ar iedvesmojošu uzrunu sveica Kultūras ministre Dace Melbārde, uzsverot, ka tad, kad mēs runājam par Latviju kā lietotājam labvēlīgu valsti, ir būtiski domāt ne tikai par produkta saņēmēju, bet arī par veidu un vietu, kur šie pakalpojumi sabiedrībai top, tādējādi akcentējot koprades telpu nozīmīgumu mūsdienu sabiedrībā. Turpinājumā vārds tika dots radi!2017 iniciatoriem, Britu padomes Latvijā programmu vadītājai Agnesei Kriķei, kā arī partneriem - UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vadītājai Baibai Moļņikai, Francijas institūta Latvijā direktoram Žilam Bonviālam (Gilles Bonnevialle), Francijas modes māksliniecei Klērai Elio (Claire Eliot), Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas projektu vadītājam Jānim Gailītim, LIAA Radošo industriju biznesa inkubatora vadītājai Lienei Pērkonei, kā arī radi!2017 stratēģiskajam partnerim un atbalstītājam, Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības vecākajai padomniecei Ilzei Gailītei-Holmbergai, kura viesus informēja par partnerības Kultūras forumu, kas norisināsies 18. novembrī Sanktpēterburgā un kura ietvaros 11 valstu pārstāvjiem no Eiropas Savienības, Norvēģijas, Islandes un Krievijas tiks prezentēti radi!2017 sasniegumi.
“Ja mēs lūkojamies uz Lielbritānijas pieredzi radošo industriju jomā, varam redzēt, ka tā ir veicinājusi gan ekonomikas, gan kultūras attīstību, savedot kopā partnerus ar dažādu pieredzi, lai kolektīvi sasniegtu izvirzītos mērķus. Arī Radošās darbības nedēļas radi! ietvaros katru gadu tiek īstenota sadarbība ar ārvalstu ekspertiem, dodot iespēju Latvijas radošo industriju pārstāvjiem uzklausīt citu valstu pieredzi un zināšanas, kā arī dalīties savos ne mazāk vērtīgajos atklājumos. Radošā darbība, ko mēs īstenojam kopā ar radi!2017 ļauj attīstīt 21. gadsimtā būtiskas prasmes gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, tādējādi veidojot pozitīvas pārmaiņas arī sabiedrībā kopumā,” komentē Britu padomes Latvijā programmu vadītāja Agnese Kriķe.
Radošais atklāšanas notikums turpinājās ar radi!2017 koncepta izklāstu un detalizētu šī gada Radošās darbības nedēļas notikumu apskatu pasākuma moderatores Līvas Stūrmanes izpildījumā, bet jau uzreiz pēc tam klātesošo uzmanībai tika piedāvāts pieredzējuša stratēģiskā mārketinga un komunikāciju eksperta J. Margusa Klāra (J. Margus Klaar), Zviedrija, skatījums par tēmu "Latvia as a User Friendly Country", kas informatīvā un humoristiskā veidā apskatīja Latviju kā iedzīvotājiem saprotamu un draudzīgu valsti. Savas uzstāšanās laikā Marguss uzsvēra, ka lielākā problēma publiskajā valsts pārvaldē ir tieši informācijas trūkums, ar ko iedzīvotāji saskaras ik dienu, taču, veicot pārdomātus un tālredzīgus lēmumus, kam pamatā ir sabiedrības primārās vajadzības, šo situāciju ātri vien iespējams veiksmīgi risināt.
Pēcpusdienā pasākuma otrā daļā aizsākās ar ekspertu debati, kas pievērsās jau iepriekš aktualizētajam jautājumam par to, vai Latvijai ir lietotājam draudzīga valsts. Tās ietvaros četri pašmāju un ārzemju radošo industriju pārstāvji - lietojamības un lietotāju saskares dizaina eksperte Līga Letiņa, radošo industriju platformas FOLD pārstāve Jeļena Solovjova, starptautiski atzīts kultūrpolitikas un radošo industriju stratēģiju eksperts Ragnārs Sīls (Ragnar Siil), Igaunija, un Marguss Klārs - interesantā un kodolīgā veidā apskatīja dažādus pārstāvētos viedokļus, pārliecinoši argumentējot “par” un “pret” izvirzītajai hipotēzei un finālā nonākot pie atziņas, ka, lai arī Latvija pagaidām vēl ir tikai ceļa sākumā uz ideālu pārvaldes sistēmu, pie mums jau šobrīd ir novērojama pozitīva progresa tendence. Visbeidzot, atklāšanas pasākuma noslēgumā viesi bija aicināti iepazīties ar kopā strādāšanas telpas “DarbaVieta” stāstu un piedāvātajām iespējām, veicot informatīvu tūri tās vadītājas Kristīnes Jansones vadībā.
Video ierakstu no radi!2017 atklāšanas pasākuma iespējams aplūkot radi!latvija Facebook lapā.
Pilns Radošās darbības nedēļas pasākumu kalendārs ar aprakstiem un pieteikšanās saitēm pieejams mājas lapā http://www.radilatvija.lv/lv/notikumi. radi!2017 jaunumiem iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube. #radilv. radi!2017 publicitātes materiāli pieejami mediju mapē: http://ej.uz/radi_mediju_mape.