Rīgā turpina pilnveidot izglītības iestāžu tīklu
Lai nodrošinātu kvalitatīvas pamatizglītības pieejamību galvaspilsētas apkaimēs, attīstītu skolu mācību vides modernizēšanu, veicinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu vidusskolās, kā arī vienlaikus risinātu pirmsskolas izglītības pieejamību apkaimēs, Rīgā tiks pilnveidots un optimizēts izglītības iestāžu tīkls. Par to tika lemts Rīgas domes Izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē trešdien, 13. februārī.
Turpinot jau 2010. gadā sākto Rīgas skolu tīkla pilnveides plānu un īstenojot Rīgas attīstības programmas rīcības virzienu – kvalitatīva un mūsdienīga izglītība, 2019. – 2021. gadā pašvaldība akcentēs kvalitatīvas izglītības pieejamību pilsētas apkaimēs, apvienojot skolu resursus.
Juglas apkaimē Rīgas Ezerkrastu pamatskola, kas atrodas Malienas ielā 89, tiks apvienota ar Rīgas Juglas vidusskolu, kas atrodas Kvēles ielā 64, mācību process turpmāk notiks abu skolu ēkās.
Ziepniekkalnā iecerēts izveidot jaunu Ziepniekkalna vidusskolu, apvienojot Ziepniekkalna sākumskolu, kas atrodas Īslīces ielā 4, ar Rīgas 94. vidusskolu, kas atrodas Ozolciema ielā 26. Mācības tiktu turpinātas abās ēkās.
Purvciemā Rīgas 60. vidusskolu plānots apvienot ar Rīgas Klasisko ģimnāziju, kas atrodas Purvciema ielā 38. Arī šī skola mācību procesu turpinās divās ēkās.
Čiekurkalnā, izvērtējot Rīgas 37. vidusskolas un Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas resursus, secināts, ka abās skolās ir optimāls skolēnu skaits, lai apkaimē tiktu veidota viena, spēcīga, moderna pamatskola. Šobrīd plānots abās izglītības iestādēs skolēniem ļaut pabeigt mācības vidusskolas klasēs. Jautājums par apkaimes pamatskolas izveidi atkārtoti tiks skatīts pēc gada.
Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācība plāna īstenošanu un konkurētspējīgu pedagogu darba samaksu, skolas ar nelielu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu tiks slēgtas, nododot to mācību programmu realizēšanu citās skolās. Rīgas 7. pamatskolas izglītības programmas īstenošanu nodos Rīgas 31. vidusskolai, savukārt Rīgas 29. vidusskolas izglītības programmas īstenošanu pārņems Rīgas 46. vidusskola.
Vienlaikus minētajā komisijas sēdē tika nolemts izvērtēt vidusskolas tīkla attīstību atbilstoši tajās īstenotajai izglītības pakāpei.
Tāpat paredzēts Rīgas 5. internātpamatskolai – attīstības centram pievienot Rīgas Sanatorijas internātpamatskolu. Mācības process notiks Brīvības gatvē 384a, bet atbrīvotajā ēkā Stokholmas ielā 24 no 2019. gada 1. septembra tiks atvērtas pirmsskolas izglītības grupas.
Lai nodrošinātu plašākas iespējas interešu izglītības programmu realizācijai, iecerēts pilnveidot arī bērnu un jauniešu interešu centrus (BJC). Tā, piemēram, tiktu apvienoti BJC “Altona”, “Kurzeme” un “Zolitūde”, BJC “Mīlgrāvis” plānots apvienot ar BJC “Laimīte”, savukārt BJC “Bolderāja” apvienot ar Rīgas 19. vidusskolu, bet Bērnu un jauniešu vides izglītības centru “Rīgas Dabaszinību skola” apvienos ar Rīgas Jauno Tehniķu centru. Nodarbības tiktu turpinātas līdzšinējās telpās.
Plānots apvienot arī Bērnu un jaunatnes sporta skolu “Rīdzene” ar Rīgas 3. Bērnu un jaunatnes sporta skolu, saglabājot līdzšinējās nodarbību norises vietas.
Par izglītības iestāžu reorganizāciju vēl jālemj Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, bet galīgo lēmumu pieņems Rīgas domes sēdē.