Svētdien pie Lielvārdes novada Sporta centra norisinājās Sniega dienas aktivitātes, kuru kulminācija – skrējiens ar basām kājām pa sniegu

  • Svētdien pie Lielvārdes novada Sporta centra norisinājās Sniega dienas aktivitātes, kuru kulminācija – skrējiens ar basām kājām pa sniegu

Опубликовано: 16:30 13.02.2019 Добавить cобытия

Drosminieki, kuri izteica vēlēšanos novilkt apavus, basām kājām varēja veikt vienu vai divus 150 metru garus apļus.

"Šajā skrējienā uzvarētāji ir visi, jo ir vērts izbaudīt, kā tas ir skriet ar basām kājām pa sniegu. Saprātīgās devās iesaku to darīt ikvienam, jo tas ir ļoti veselīgi. Līdz šim neviens no iepriekšējo gadu skrējienu dalībniekiem nav saslimis, tāpēc par veselības problēmām nav jāuztraucas," saka biedrības ''Visa Veida Kustība'' pārstāvis Agris Pikšens.

Baskāju skrējiens ir jau tradicionāla Sniega dienas sastāvdaļa Lielvārdes novadā. Pirms pieciem gadiem, kad Lielvārdē sāka atzīmēt Sniega dienu, baskāju skrējiens notika pie Lielvārdes novada Kultūras centra, bet pēdējos trīs gadus - pie Lielvārdes novada Sporta centra. Kā atklāj A.Pikšens, gadu gaitā tas apaudzis ar dažādām citām fiziskajām aktivitātēm. 

Šogad Sniega dienā dalībniekiem bija dažādi veiklības uzdevumi – jālec ar bumbu, jāspēlē florbols ziemas apstākļos, ar sniega pikām jāgāž ķegļi. Biedrības "Visa Veida Kustība" aktivitātēs varēja piedalīties gan bērni, gan pieaugušie.

Sniega dienu organizēja Lielvārdes novada sporta centrs, Lielvārdes novada pašvaldība un biedrība "Visa Veida Kustība".

Lielvārdes novada Sporta centrs dalībniekiem piedāvāja iespēju izmantot distanču slēpes, bet treneris Zintis Bergmanis palīdzēja slēpotājiem ar padomu, kā labāk veikt distanci.

Laika apstākļu dēļ plānotais hokeja turnīrs šoreiz bija jāaizstāj ar futbolu, taču tas nemazināja Sniega dienas dalībnieku prieku par iespēju visiem kopā izkustēties.

Galvenais Sniega dienas organizatoru mērķis – parādīt, ka brīvdienu kopā ar ģimeni var pavadīt ārā.

Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis gandarīts, ka lielvārdieši atsaukušies Sniega dienas organizatoru piedāvātajai iespējai – atpūsties kopā ar ģimeni svaigā gaisā un izmantot šo laiku fiziskām aktivitātēm.

"Lai arī ziemas sporta veidi mūsu klimatiskajā joslā nav tik populāri kā vasaras, Sniega dienā mazie bērni pirmo reizi uzvelk slēpes kājās un mēģina nobraukt pa sliedēm," saka A.Puķītis. "Sniega diena un citi pasākumi tiek organizēti, domājot par cilvēkiem, kuri ikdienā aktīvi nenodarbojas ar sportu. Lai iespējami daudz iedzīvotāju pievērstu fiziskajām aktivitātēm, katru svētdienu Lielvārdes novada Sporta centrā ir, tā dēvētais brīvais apmeklējums, kad visu paaudžu cilvēki var nākt un izmēģināt dažādas sporta spēles."

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv