Vakcinācijas punktos tuvākās nedēļas laikā pamatā piedāvās veikt vakcināciju ar Pfizer un Moderna vakcīnām

  • Vakcinācijas punktos tuvākās nedēļas laikā pamatā piedāvās veikt vakcināciju ar Pfizer un Moderna vakcīnām

Опубликовано: 23:14 15.07.2021 Добавить cобытия

Vakcinācijas punktos tuvākās nedēļas laikā iedzīvotājiem pamatā piedāvās veikt vakcināciju ar Pfizer (Comirnaty) un Spikevax (Moderna) vakcīnām. Šobrīd noliktavās Janssen vakcīnu krājums ir beidzies, visas līdz šim pieejamās Janssen tika nogādātas vakcinācijas punktos un faktiski ir realizētas. Aicinām iedzīvotājus, kas izvēlējušies iegūt aizsardzību no Covid-19 ar Janssen vakcīnu, sazināties ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju, lai pārliecinātos, vai to krājumos vēl ir pieejamas šī ražotāja vakcīnas.

Nākamā Janssen vakcīnu piegāde - 19 000 devas - gaidāma ne ātrāk kā nākamās nedēļas otrajā pusē. Tiklīdz notiks šo vakcīnu piegāde, tās pēc veiktajiem pieprasījumiem tiks sadalītas vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī sabiedrība par tiks operatīvi informēta.

Vienlaicīgi atzēmējam, ka šobrīd vakcinācijas procesa nodrošināšanai Latvijā ir pieejamas šādas vakcīnas: Comirnaty (Pfizer) - 387 960 devas, Spikevax (Moderna) – 87450 un Vaxzervia (Astra Zeneca) - 198750 devas. Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu Latvija piecām valstīm ziedos 165 600 ražotāja AstraZeneca vakcīnu.

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Smiltenē, Krāslavā, Rundāles pilī, Kuldīgā, Cēsīs  un Aucē. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan NBS.

 

Sestdien, 17. jūlijā, izbraukuma vakcinācija notiks:

8:00 – 14:00 Smiltenes pilsētas svētkos Atmodas ielā 2

8:00 – 14:00 Krāslavas vasaras gadatirgū Krāslavas pils pagalmā

10.00-17.00 Aucē Jelgavas ielā  1a (būs iespēja izvēlēties visus LV pieejamos vakcīnas veidus)*

10:00 – 17:00 Rundāles stādu tirgū Rundāles pilī

10.00-17.00 Aucē Jelgavas ielā  1a (būs iespēja izvēlēties visus LV pieejamos vakcīnas veidus)

11:00 – 18:00 Cēsīs pie Rožu laukuma

11:00 - 19:00 Kuldīgas Amatnieku tirgū liepziedu laikā Baznīcas ielā 1

 

Gadatirgos un pasākumos pamatā tiks vakcinēts ar Pfizer vakcīnu. Ar katru iedzīvotāju, kas saņems vakcīnu, atsevišķi sazināsies un vienosies par viņam tuvāko un ērtāko balstvakcīnas saņemšanas vietu un laiku.

Nedēļas nogalē darbosies arī liela mēroga vakcinācijas centri un vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams. Šī tabula tiek atjaunota reizi nedēļā pirmdienās līdz plkst.10:00.

Plašāka informācija par vakcīnām, to izcelsmi, iedarbību, drošumu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem iedzīvotāju jautājumiem - https://www.spkc.gov.lv/lv/atbildes

*Papildinājums vakardienas relīzē minētajām vietām, kur tiks veikta izbraukuma vakcinācija nedēļas nogalē


Autors:

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas nodaļa

Veselības ministrija

vm.gov.lv

Категории: Oбщество;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv