Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna memoriālais muzejs "Jāņaskola" Добавить объект

Pašreizēja muzeja ēkā ilgus gadus atradās , kurā komponistam Emīlam Dārziņam veltītais muzejs tika atvērts 1969. gadā, godinot viņa dzīvi un daiļradi. Muzejā aplūkojamas vēsturiskās ēkas, fotogrāfijas un priekšmeti; tur iespējams iztēloties komponista dzīvi un darbību. Starp eksponātiem atrodas arī Dārziņa klavieres.

Turpat gar muzeju var izstaigāt Oliveretto (viens no J. Sudrabkalna dzejnieka pseidonīmiem) taku. Sudrabkalns dzīvoja Zeltakrogā (turpat netālu), bet mācījās Jāņaskolā. Muzeja atrodas arī viņam veltīta ekspozīcija.

Muzejā regulāri notiek sezonas izstādes un dažādi pasākumi, veltīti literatūrai, mūzikai, mākslai, kā arī notiek tikšanas ar mūziķiem un rakstniekiem.

Piebalga bagāta izceļas kā vieta, no kuras nākuši daudzi radoši ļaudis, tai skaita rakstnieki un dzejnieki, tāpēc Piebalgā aplūkojums ievērojams skaits muzeju (piemēram, Brāļu Kaudzīšu "Kalna Kaibēni" un Kārļa Skalbes "Saulrieti"). Vienā dienā visus nemaz nav iespējams apskatīt, tāpēc interesenti var organizēt sev intelektuālu ekskursiju divu vai pat vairāku dienu garumā, apmeklējot vairākus muzejus. Gan Vecpiebalga, gan Jaunpiebalga apmeklētājus uzņems laipni un sirsnīgi.

 

Vairāk informācijas par šo un arī citiem Piebalgas muzejiem: www.piebalgasmuzeji.lv

Darba laiks no trešdienas līdz svētdienai 9.00-17.00. Muzejs atvērts no 15. maija līdz 15. oktobrim.

  • Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna memoriālais muzejs "Jāņaskola"

Категории: Музеи;

Место нахождения на карте

Место нахождения:

Адрес: Jaunpiebalga

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv