Raiņa māja „Berķenele” Добавить объект

 Berķenelē Rinis aizvadīja savu bērnību, kad viņa tēvs Krišjānis Pliekšāns no 1872. gada līdz 1881. gadam bija Berķeneles pusmuižas nomnieks. 1995. gadā Daugavpils rajona padome māju restaurēja un kopš 1996. gada tā kļuvusi par Raiņa māju Berķenelē.

Berķeneles mājas pirmajā stāvā atrodas Raiņa piemiņas istaba, lietišķās mākslas izstādes telpa, kabinets un izstāžu telpas. Otrajā stāvā izbūvēta kamīnzāle un dzīvojamās istabas, bet pagrabstāvā – ēdamzāle un virtuve.

Muzejs rūpējas par Raiņa daiļrades popularizēšanu, kultūras attīstību, veido dažādas izstādes, seminārus, organizē radošās nometnes. Berķenelē piedāvāarī iespēju pārnakšņot: ir 3 guļamistabas ar 9 gultasvietām (viena divvietīga, viena trīsvietīga un viena četrvietīga istaba). Katra istaba nosaukta ar Raini saistītos vārdos (piemēram, Doras istaba – pēc Raiņa māsas vārda.

 

Raiņa dzimšanas dienā 11. septembrī, katra mēneša pēdējā sestdienā, kā arī Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā un Starptautiskās akcijas “Eiropas muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00 ir iespēja muzeju apmeklēt bez maksas.

29272200, 26638038

E-pasts: berkenele@inbox.lv

Категории: Музеи;

Место нахождения на карте

Место нахождения:

Адрес: Birkineļi, Kalkūnes pagasts, Augšdaugavas novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv