Rīgas porcelāna muzejs Добавить объект

RĪGAS PORCELĀNA MUZEJS ir Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībasorganizācija, kas strādā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pakļautībā. Pie mums ikviens apmeklētājs var iepazīties ar Rīgas porcelāna ražošanas vēsturi, apbrīnot  porcelāna priekšmetu formu daudzveidību un dekoru dažādību. Apmeklētāji tiek aicināti darboties porcelāna veidošanas un apgleznošanas darbnīcā.

Rīgas Porcelāna muzejs tika izveidots uz likvidētās a/s „Rīgas porcelāns” muzeja kolekcijas bāzes, nodrošinot tās turpmāku saglabāšanu un izpēti. 2000. Gadā kolekcija tika nodota Rīgas pilsētas īpašumā. Rīgas Porcelāna muzejs tika atklāts 2001. gada 30. oktobrī.
Muzeja kolekcijas pamatā ir Rīgas porcelāna rūpnīcas muzeja krājums –  astoņi tūkstoši dažādu porcelāna un fajansa priekšmetu, kas izgatavoti no 19. Gs. Vidus līdz 20. Gs. Beigām. Šīs kolekcijas proporcionāli lielāko daļu veido priekšmeti, kas ražoti Rīgas porcelāna rūpnīcā no 20. gs. 50. – 90. gadiem, tāpēc krājums sniedz pilnvērtīgu priekšstatu par Rīgas porcelāna rūpnīcas sērijveida porcelāna izstrādājumu dizainu.
Kuzņecova un Jesena fabrikās ražoto priekšmetu klāsts nav tik bagātīgs, šī posma priekšmetu papildināšana ir viena no krājuma darba prioritātēm.
Atsevišķā ekspozīcijas telpā aplūkojami dažādiem padomju ideoloģijai nozīmīgiem notikumiem veltīti dekoratīvi priekšmeti – vāzes, šķīvji, sīkplastika.

  • Rīgas porcelāna muzejs

  • Rīgas porcelāna muzejs

  • Rīgas porcelāna muzejs

  • Rīgas porcelāna muzejs

  • Rīgas porcelāna muzejs

  • Rīgas porcelāna muzejs

Категории: Музеи;

Место нахождения на карте

Место нахождения:

Адрес: Rīgas porcelāna muzejs Kalēju iela 9/11

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv