Turaidas pils, celta 1214. gadā, atrodas Gaujas labajā krastā,Turaidā, Siguldas pilsētā. Pils ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, iekļauts Turaidas muzejrezervāta un Gaujas nacionālā parka sastāvā.

1924. gadā tika pieņemts lēmums par Turaidas pilsdrupu iekļaušanu valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā, bet reāli atjaunošanas darbi sākās tikai 1950.gados. Šī pils ir viena no arheoloģiski visvairāk pētītajām pilīm Latvijā.

Valsts „Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts” izveidots 1988. gadā uz Siguldas novadpētniecības muzeja bāzes un ir kultūras pieminekļu komplekss. Muzejrezervāts ir 42 hektārus plaša teritorija, kas sevī iekļauj arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un makslas pieminekļus. Tajā atrodas galvenais tornis – bergfrids, kas ir viena no senākajām pils ēkām, kura būvēta jau pašos tās pirmsākumos, rietumu korpuss – ēka pie pils rietumu aizsargsienas –, Turaidas koka baznīca, viena no vecākajām koka baznīcām Latvijā, un vēl citi apskates objekti. Viens no Turaidas Muzejrezervāta zināmākajiem objektiem ir Dainu kalns – skulptūru dārzs, kas veltīts latviešu folklorai. Par godu Krišjānim Baronam 1985. gadā to izveidoja ar tēlnieka Induļa Rankas roku veidotām 26 akmens skulptūrām. Ēkās izvietotas ekspozīcijas, kas vēsta par pils bagāto vēsturi dažādos laikmetos.

 

turaida.muzejs@apollo.lv

+371 67972376

www.turaida-muzejs.lv/

facebook.com/turaida.muzejs

  • Turaidas pils

Место нахождения на карте

Место нахождения:

Адрес: Sigulda, Turaidas iela 10

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv