Gaujienas muiža Pievieno objektu

Gaujienas muiža Gaujienas pagastā nav tikai viena celtne, bet muižas ansamblis, kurā ietilpst vairākas ēkas un parks. Visvecākā ir muižas klēts – celta 1788. gadā, kā arī spirta brūzis. Ap 1830. gadu uzcēla muižkunga māju, 1838. gadā – muižas ļaužu dzīvokļu un saimniecības ēku ar uzbrauktuvi otrajā stāvā jeb "špricmāju". Ansamblī ietilpst arī kučiera māja, ratnīca, dārznieka māja, siltumnīca, ledus pagrabs un aldara māja, pie kuras arī šodien ceļinieki var padzerties "Lauvasmutes" avota ūdeni.

Nozīmīgs ir arī parks Gaujas ielejas labajā krastā. Tas sastāv no vairākām patstāvīgām teritorijām, kas veido vienotu ainavu sistēmu. Augšējā daļa ietver muižas centra apbūvi ar parādes pagalmu, bet parka dienvidu pusē Gaujas senkrasta nogāzē veidojas ieleja ar augstvērtīgām trīspakāpju ainavām, ar dīķiem un dārza arhitektūras elementiem.

Muižas ansambļa teritorijā atrodas arī memoriālais muzejs "Anniņas" – latviešu komponista, Latvijas Konservatorijas dibinātāja profesora Jāzepa Vītola vasaras māja.

Pieejami gida pakalpojumi, ka arī interesenti var iegādāties dažādus suvenīrus.

  • Gaujienas muiža

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: "Pilskalni", Gaujienas pagasts, Smiltenes novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv