Grīziņkalna parks Pievieno objektu

Grīziņkalns nav tikai labi zināmais atpūtas parks, bet plaša apkaime dzelzceļa loka iekšpusē, kas robežojas ar Brasas, Teikas, Purvciema, Avotu ielas un Centra apkaimēm. Robežas – Artilērijas iela, Krāsotāju iela, Lienes iela, Avotu iela, Augusta Deglava iela, dzelzceļš, Brīvības iela, Tallinas iela, Aleksandra Čaka iela.

Nosaukums cēlies no Rīgas tirgotāja un šķirotāja Grīzena (Griesen) vārda, kuram 18. gs. Piederēja koka muiža. Pēc dzelzceļa līnijas uzbūvēšanas Grīziņmuižas kungu māja palika tagadējā Purvciema apkārtnē, bet sliežu uzbēruma otrā pusē esošajā smilšu kāpā 1903. gadā sāka iekārtot stādījumus, kas tika nosaukti par Grīziņkalna parku jeb "1905. gada parku". Šeit atrodas arī piemineklis 1905. gada revolūcijas notikumiem Grīziņkalnā

Grīziņkalns iekļauts UNESCO pasaules kultūrmantojumu sarakstā. Apkaimē unikāla ir gan 19. gs. beigu koka dzīvojamo namu apbūve, gan Jūgenstila ēkas, ka arī vairāki arhitektūras pieminekļi, skvēri un parki. Grīziņkalna parks piedāvā ne tikai atpūtu, bet arī sporta pasākumus blakus esošajā „Ghetto Games” laukumā, kā arī piedāvā iespēju suņu laukumā ļaut izskrieties saviem mīluļiem. Pieejams arī bērnu rotaļlaukums. Savukārt dažādos svētkos, piemēram Lieldienās, tajā notiek dažādi pasākumi, kas īpaši iepriecinās ģimenes ar bērniem.

  • Grīziņkalna parks

Kategorijas: Dārzi un Parki;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Rīga, pie Artilērijas ielas, Augusta Deglava ielas u.c.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv