Pastariņa muzejs Pievieno objektu

Veltīts dzejniekam Ernestam Birzniekam-Upītim, Pastariņa muzejs atrodas Zentenes pagastā, ērti sasniedzama vietā. Pastariņš ir Upīša gramatas tēls, viņa paša bērnības pavārds. Bisnieku majās dzejnieks piedzimis un uzaudzis.

Muzejs ir plašs, tajā apskatāma dzīvojamā ēka, klēts, kūts, pirts, vāgūzis un vēl citas ēkas. Dārzā izveidots saimniecības makets, kas atspoguļo sētas izskatu dzejnieka bērnībā.

Visās ēkās izvietotas atbilstošas ekspozīcijas: „Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule”, „Klēts – dzimtas turības spogulis”, „Saldūdens zveja”, „Pastariņš mājā, skolā un dzīvē”, „Ūdens lauku sētā”. Ir iespēja iepazīt Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka dzīvi un daiļradi. Muzejā eksponēti oriģināli, rakstniekam savulaik piederējuši priekšmeti, tostarp, rakstāmgalds ar krēslu un tintnīca.

Muzejs piedāvā atraktīvu piedalīšanos ekspozīcijas iepazīšanā, padarot to aizraujošu arī bērniem un skolēniem. Programmās tiek izmantotas spēles un rotaļas (piemeram, orientēšanās spēle), lai iepazītu stāstus, tradicionālos amatus un kulināro mantojumu, tostarp maizes cepšanu īstā maizes krāsnī. Šis muzejs lieliski piemērots ekskurijai visai ģimenei.

Apmeklēt muzeju tiek aicināti arī jaunlaulātie, kuriem piedāvā veikt dažādus latviskus rituālus laimīgai kopdzīvei. Muzejā tradicionāli tiek svinēti saulgrieži, notiek arī krustabas un programma „Ceļojums laikā”.

Ieeja muzejā bez maksas (maksa tiek pielāgota par gida pakalpojumiem, attiecīgi latviešu valodā vai svešvalodā).

Sīkāka informācija: www.tukumamuzejs.lv

  • Pastariņa muzejs

Kategorijas: Muzeji;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems, Tukuma novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv