Tērvetes dabas parks Pievieno objektu

Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē katru gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku no visas pasaules, un tasatzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā EDEN projekta ietvaros. Šeit draudzīgi sagaida gan tūristus, gan apmeklētājus ar bērniem, vienatne vai grupās. Laipni gaidīti šeit ir visi.

Parks ir plašs – kopējā platība ir ap 1200 ha, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule. Īpašs uzsvars šeit ir uz Annas Brigaderes literāro pasauli, tāpēc tradicionālo parka daļu dēvē par Sprīdīša zemi. Šeit var ieraudzīt Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm, gan "dzīvus" pasaku tēlus.

LVM dabas parkā Tērvetē ir vairākas tematiskās daļas:

Rūķīšu mežā var izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāpt dižajā Koka skatu tornī un Rūķu sētā satikt pašus Tērvetes rūķus. Takas šeit ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem.

Šeit ir arī Kurbada zeme – tur izbūvēts Tērvetes velo parks ar daudzveidīgiem pacēlumiem, virāžām, laipām un tiltiem – teju 3 km garumā. Turklāt šajā teritorijā izveidoti arī sadarbības partneru objekti – Tērvetes Tarzāns, Tērvetes Tīklu parks un Tērvetes tauriņu tropu māja.

Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš, var maldīties koka labirinta ceļos un izzināt koka pils diženumu.

Pieejamas plašas iespējas jebkāda tipa atpūtai – aktīvākajiem ir iespēja staigāt, braukt ar velosipēdu, iziet šķēršļu joslas un gaisa takas. Nogurušajiem vai mierīgajiem patiks rāmas pastaigas, tauriņu nams, Anneles ZOO, zirgu izjādes un piknika vietas.

Pēc pastaigas var atpūsties kafejnīcā "Rūķu bodīte", kas iekārtojusies Rūķīšu mežā, Rūķu sētā, kā arī kafejnīcā "mammadaba", kura atrodas informācijas centra ēkā.

Dabas parks aicina ikvienu, kuram patīk pastaigas dabā, ir tuvas pasakas vai vienkārši gribas pabūt kopā ar draugiem vai ģimeni brīvā dabā.

 

  • Tērvetes dabas parks

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Tērvetes sils, Tērvete, Tērvetes pagasts, Dobeles novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv