5.maijā, CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” notika Liepājā!

Publicēts: 13:38 06.05.2015 Pievieno notikumu

Liepājā noslēgušās CSDD Jauno velosipēdistu sacensības


CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību piecpadsmitais un sešpadsmitais posms vakar, 5.maijā, notika Liepājā. Šoreiz par iespēju startēt otrajā kārtā sacentās jaunie velosipēdisti no Grobiņas, Rucavas un Nīcas novada, kā arī Liepājas pilsētas.

Šajās sacensībās kopumā piedalījās deviņas komandas un visiem dalībniekiem līdzi bija ieradies liels atbalstītāju pulks. Stiprākā Liepājas novadā ir Rucavas pamatskolas komanda „Zelta zobrati”:  Karlīna Roze, Megija Zane Zeme, Ela Andžela Edelmane, Madars Matīss van der Vens, Rodrigo Ģēģeris, Gatis Skara un skolotāja Daiga Gabrūna.

Savukārt Liepājas pilsētu Latvijas finālā pārstāvēs Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas komanda ar nosaukumu „Saulīte”. Individuālajās sacensībās uzvarēja Marta Trumpika.


Kopējie rezultāti – Liepājas novads:

1.vieta komandai „Zelta zobrati” no Rucavas pamatskolas; 712 punkti;

2.vieta komandai „Rucava rullē” no Rucavas pamatskolas; 656 punkti;

3.vieta komandai „Grobiņas pedāļi” no Grobiņas pamatskolas; 572 punkti;

4.vieta komandai „ Nīcas Baikeri” no Nīcas vidusskolas; 476 punkti;

5.vieta komandai „ Kuki ričuki” no Rucavas pamatskolas; 450 punkti;

6.vieta komandai „ This is  - Nīca” no Nīcas vidusskolas; 426 punkti;

7.vieta komandai „Zibenīgie” no Grobiņas pamatskolas; 394 punkti;


Kopējie rezultāti – Liepājas pilsēta:

1.vieta komandai „ Saulīte” no Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas; 173 punkti;

2.vieta komandai „ Seši braucēji” no Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas; 90 punkti;


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • piektdien, 8.maijā, plkst. 11:00, Valkas pamatskolā, piedalīsies komandas no Valkas, Strenču, Smiltenes novada skolām;

  • pirmdien, 11.maijā, plkst. 11:00, Balvu pilsētas ģimnāzijā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Baltinavas, Balvu, Viļakas un Rugāju novada;

  • otrdien, 12.maijā, plkst. 11:00, Alūksnes sākumskolā, piedalīsies skolu komandas no Apes un Alūksnes novada.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv