Aicina pieteikties apmācībām “Digitālie rīki dabaszinātņu priekšmetu apguvē”

  • Aicina pieteikties apmācībām “Digitālie rīki dabaszinātņu priekšmetu apguvē”

Publicēts: 11:57 27.04.2021 Pievieno notikumu

Ventspils Digitālais centrs aicina fizikas, bioloģijas, ķīmijas un dabaszinātņu skolotājus izmantot iespēju piedalīties apmācībās “Digitālie rīki dabaszinātņu priekšmetu apguvē”, kas papildinās pedagogu zināšanas, kā dažādot un pilnveidot mācību procesu, izmantojot bezmaksas rīkus Stop Motion Studio un Wordwall. Apmācību laikā dalībnieki apgūs metodiskos paņēmienus digitālo rīku daudzveidīgai izmantošanai starpdisciplinārās saiknes realizācijā un dažādu tēmu apguvē.

Pavisam būs 3 tiešsaistes nodarbības platformā ZOOM: 12; 17. un 19. maijā no plkst. 14:00 līdz 15:30. Pieteikties apmācībām iespējams šeit: www.adre.se/dabaszinatnes.     

 

Mācību programma:

 

Digitālo rīku izmantošana dabaszinātņu priekšmetu mācīšanā – iespēja pielietot starpdisciplāru mācību pieeju apvienojot dabaszinātnes, informācijas tehnoloģijas un mākslas.

Kādi ir STEM, digitālo rīku, interaktīvu metožu izmantošanas ieguvumi, potenciālās problēmsituācijas. Praktiski piemēri dažādiem vecuma posmiem dabaszinātņu mācību priekšmetos (bioloģija, ķīmija, ģeogrāfija, fizika u.c.).

Digitālais rīks Stop Motion Studio, tā lietošana, ar rīka palīdzību izveidotu materiālu demonstrējumi, kopīga paraugmateriāla izveide.

Digitālais rīks Wordwall, tā lietošana, izveidotu materiālu demonstrācija, kopīga paraugmateriāla izveide.

Praktiskais darbs – mācību materiāla (video faila) izstrāde darbam ar skolēniem, izmantojot rīku Stop Motion Studio.

Mācību procesam noderīga dabaszinātņu procesa attēlojoša mācību materiāla sagatavošana (pēc pasniedzēja dota piemēra), iekļaujot:

- mācību priekšmetu kurā materiālu var pielietot;

- mācību tēmu.

Izveidotais video materiāls jāievieto moodle mācību kursa sadaļā.

Pieteikties aicināts jebkurš interesents līdz 10. maijam. Mācību maksa par kursu: 25 EUR. Apmācības vadīs Ventspils Digitālā centra pasniedzēja L.Poruka, kura ir ieguvusi dabaszinātņu bakalaura grādu bioloģijā un kopš 2019. gada strādā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrā par izglītības metodiķi un interešu izglītības pedagoģi. Iepriekš strādājusi Rīgas Stradiņa universitātes Anatomikumā par vecāko laboranti un stundu pasniedzēju pirmā kursa medicīnas studentu praktiskajās nodarbībās mācību priekšmetos “Medicīnas šūnu bioloģija” un “Histoloģija”.

 

Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607.


Foto: Ventspils Digitālais centrs

Autors:

ventspils.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv