Aicinām uz Meža dienām "Zaļajā klasē"!

  • Aicinām uz Meža dienām "Zaļajā klasē"!

Publicēts: 15:30 27.03.2015 Pievieno notikumu

Aicinām uz Meža dienām "Zaļajā klasē"!


Šā gada aprīli un maijā Meža dienu ietvaros SIA „Rīgas meži” aicina skolēnus kopā ar saviem skolotājiem apmeklēt uzņēmuma vides izglītības projektu "Zaļā klase".

Projekta ietvaros notiekošās ekskursijas laikā būs iespējams apmeklēt uzņēmuma kokaudzētavu "Norupe" Ikšķiles novadā, kur varēs iepazīties ar stādu audzēšanas tehnoloģiju: dabā vērot sēšanas - pildīšanas līniju, siltumnīcās dīgstošos jaunos sējeņus, poligonā iepazīties ar gataviem stādiem, kas tiks transportēti stādīšanai uz mežu. Tāpat būs iespēja redzēt, kā no mazas sēkliņas var izaugt stādiņi, kurus izmantos meža atjaunošanai nocirsto koku vietā.

Papildus tam blakus esošajā uzņēmuma kokzāģētavā "Norupe" būs iespēja iepazīties ar koksnes pārstrādes procesu, kā tiek saražota gatavā produkcija – mēbeļu sagataves un apdares dēļi. Varēs arī paviesoties SIA „Rīgas meži” Daugavas mežniecībā, kur būs iespēja izprast meža apsaimniekošanas ciklu, un apmeklēt briežu dārzu, iepazīstoties ar dažādiem meža augšanas apstākļu tipiem un atšķirīgām koku un citu meža augu sugām. Bet veiksmes gadījumā – ieraudzīt kādu no teritorijā mītošajiem ap 50 briežiem.

„Zaļā klase“ – SIA „Rīgas meži“ vides izglītības projekts (lekcijas + ekskursija)

Drukāt

Lai izglītotu un informētu sabiedrību par meža nozari un tās lielo nozīmi Latvijā, SIA „Rīgas meži“ īsteno vides izglītības projektu „Zaļā klase“. Projekta mērķis ir sniegt zināšanas skolu jaunatnei un citiem interesentiem par to, kas ir mežs, ko tas dod sabiedrībai un ko sabiedrība var dot mežam. „Zaļā klase“ piedāvā iepazīties un apskatīt dabā visu meža un koksnes attīstības ciklu no sēklas līdz zāģmateriālam.

Projekts „Zaļā klase“ tiek īstenots vairākos posmos SIA „Rīgas meži“ Daugavas mežniecības teritorijā Ogres pusē. 


Atrašanās vieta: Daugavas mežniecība (Kranciema iela 3, Ogre, LV-5001) 

(saite uz atrašanās vietu kartē www.balticmaps.eu)

 

Daugavas mežniecības ēkā ir iespēja iepazīties ar meža apsaimniekošanas ciklu no jauno kociņu iestādīšanas līdz ražas novākšanai brīdī, kad mežs ir pieaudzis. Te var uzzināt, kāds ir mežniecības darbs, kādi ir mežziņu pienākumi un kā ikdienā strādā mežsargi.

SIA „Rīgas meži“ Ogres briežu dārzā iespējams iepazīties ar dažādiem meža augšanas tipiem, iepazīt un atpazīt dažādus meža augus un dzīvniekus, kā aŗī salīdzināt dažāda vecuma mežaudzes.

Uzņēmuma kokaudzētavā „Norupe“ var redzēt, kā tiek audzēti sēklas koki, kā tiek sēti, audzēti un aprūpēti jaunie koku stādi, ar ko tiek apstādīti izcirtumi.

Savukārt turpat blakus esošajā kokzāģētavā „Norupe“ var iepazīt koksnes pārstrādes procesu, caur stikla sienu vērojot balķu pārtapšanu apstrādātos dēļos.

 

Aicinām skolotājus un skolēnus braukt ciemos ekskursijā vai dabas zinību apguves ietvaros un izzināt mežu, kā arī piedāvājam vidusskolēniem izstrādāt savus projektus vai zinātniski pētnieciskos darbus!

 

Kontakti un pieteikšanās:

Fēlikss Svirskis

SIA „Rīgas meži“ projektu vadītājs

Tālr. 29357566

E-pasts: felikss.svirskis@riga.lv

 

*http://www.rigasmezi.lv/lv/aktualitates/jaunumi/?doc=6622

*http://www.rigasmezi.lv/lv/vides_izglitibas_projekts__zala_klase_/par_projektu/?doc=6618

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv