“Alles walzen!”: veiksmīgi aizvadīta pirmā „Rīgas balle”

  • “Alles walzen!”: veiksmīgi aizvadīta pirmā „Rīgas balle”

Publicēts: 16:42 21.09.2016 Pievieno notikumu
Piektdien, 17. septembrī Melngalvju namā norisinājās nebijis kultūras dzīves notikums – pirmā „Rīgas balle”. Tradicionālo Vīnes baļļu atmosfēru uzburt palīdzēja ēkas greznais interjers. Dalībnieki un organizatori ir pārliecināti - „Rīgas balle” izdevusies godam un cer, ka tas kļūs par ikgadēju pasākumu.

„Mēs centāmies saglabāt klasiskās balles formātu, tajā adaptējot mūsdienu saviesīgās dzīves elementus un Latvijas kultūras tradīciju nianses,” stāsta pasākuma organizātore, latviešu dziedātāja Natālija Tumševica. „Ļoti nopietni piegājām balles organizēšanai. Pasākuma sagatavošanas darbos tika iesaistīti vairāk nekā 150 cilvēki, balles vakarā uzstājās 100 mākslinieki, zāles iekārtošanai tika izlietots 5000 ziedu, balli apmeklēja viesi no 11 valstīm. Esam pateicīgi visiem, kas bija ar mums šogad un priecāsimies tikties atkal „Rīgas ballē 2017””.

Vakaru ievadīja balles patrona, Rīgas vicemēra Andra Amerika un patroneses Natālijas Tumševicas apsveikuma vārdi. Tradicionāli balle tika atklāta ar debitantu deju: astoņas dāmas baltās balles kleitās un viņu partneri, tērpti melnās frakās, dejoja polonēzi un Vīnes valsi. Izskanot slavenajai frāzei “Alles walzen!” (Visi dejo valsi!), ko bija uzticēts paziņot balles deju rīkotājam Vjačeslavam Višņakovam, debitantiem pievienojās viesi – ap 30 pāru sāka griezties Štrausa, Čaikovska, Šostakoviča mūžīgi dzīvās mūzikas pavadījumā. Uzstājās: orķestris „Rīga”, Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieki, Latvijas labākie balles deju dejotāji un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris. Balles otrajā daļā pūtēju orķestra vietā stājās “Mirage Jazz Orchestra” un bija pienācis laiks fokstrotam, tango, rumbai un džaivam. Programma turpinājās ar svētku vakariņām un vīna degustāciju. Balle noslēdzās ar pusnakts kadriļu. 

Balles ietvaros norisinājās labdarības loterija, kuras laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Latvijas jauno un talantīgo mūziķu atbalstam un bērnu namu audzēkņu apmācīšanai balles dejās. 
Klasiskās balles ir unikāls notikums, kas iekļauts UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un ik gadu notiek dažādu pasaules valstu pilsētās: Vīnē, Maskavā, Ņujorkā, Romā, Tokijā. Tradicionāli tas izvēršas par pilsētas mēroga pasākumu, uz ko tiek aicināti biznesa aprindu cilvēki, mecenāti, politiķi, mākslas un kultūras pārstāvji no visas pasaules. Tas savukārt rada priekšnosacījumus politiskajai, ekonomiskajai un kultūras attīstībai pilsētā un stiprina starptautiskās attiecības. „Rīgas balles 2016” viesu vidū bija pārstāvētas 11 valstis: Anglija, Francija, Krievija, Lietuva, Igaunija, Šveice, Itālija, Austrija, Īrija, Baltkrievija un Latvija. 

„Rīgas balles 2016” rīkotāji – biedrība „Royal Events”. 
Projekta atbalstītāji: „Porsche centrs Rīga”, „Purified”, „Cellarte”, Exupéry International School, Rīgas dome, „LIVE RIGA”, „Noble Wine”, „36. Līnija”, „Neatkarīgā Rīta Avīze”, “Люблю”, “Ziedu Sēta”, “Van Vliet Flower group”, labdarības projekti „Avanti” un „Latvijas sporta deju atbalsta savienība”.

Papildu informācija: info@rigasballe.lv, +371 28100843.

  • “Alles walzen!”: veiksmīgi aizvadīta pirmā „Rīgas balle”

  • “Alles walzen!”: veiksmīgi aizvadīta pirmā „Rīgas balle”

  • “Alles walzen!”: veiksmīgi aizvadīta pirmā „Rīgas balle”

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv