Animācijas filmas „Lielais Indriķis” leļļu izstāde

  • Animācijas filmas „Lielais Indriķis” leļļu izstāde

Publicēts: 15:57 27.03.2023 Pievieno notikumu

No 15. februāra līdz 29. aprīlim LNB) 7. stāvā var apskatīt izstādi "Lielais Indriķis", kurā izvietotas animācijas filmas „Lielais Indriķis”  150 lelles.

Lielā Indriķa tēlu radījis mākslinieks un scenāriju autors Māris Putniņš savā grāmatu sērijā „Mežonīgie pīrāgi”. Viņa radītajā pasaulē visi varoņi saistīti ar ēdienu vai augu izcelsmi (pirāti-pīrāgi, mailīšu zvejnieki-pelmeņi, Baltaines iebrucēji belaši u.c.), tāpat dažādas vietas (Ņamburga, Rīga-Rīma, Trifelgara u.tml.). par Lielo Indriķi vēsta trešā grāmata „Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis”, kas vēsta par Baltaines pīrāga Indriķa atgriešanos mājās, kur ielauzušies ienaidnieki no austrumiem. Nav grūti savienot aprakstīto zemi (un nacionālos ēdienus) ar konkrētiem Baltijas vēstures notikumiem.

Leļļu animācijas filma "Lielais Indriķis" ir filmu studijas "Animācijas brigāde" pirmā pilnmetrāžas filma. Izstādē var redzēt visas izmantotās lelles un dekorācijas, kā arī uzzināt sīkāk par filmas tapšanu. Gan filma, gan izstāde iepriecinās jebkura vecuma interesentus, jo daudziem pazīstama Putniņa un Cimmermana veidotā „Avārijas brigāde” vai „Munks un Lemijs”. Tagad pie mums ierodas arī Mežonīgie pīrāgi un mūsu pašu varonis Lielais Indriķis.

Apmeklējums bez maksas. Sīkāka informācija LNB mājaslapā.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv