Baltijā tiks atvērts pirmais muzejs, kuru nevar ieraudzīt - "Muzejs tumsā"

  • Baltijā tiks atvērts pirmais muzejs, kuru nevar ieraudzīt - "Muzejs tumsā"

Publicēts: 13:40 19.04.2021 Pievieno notikumu

Neparasta interaktīva izstāde “Muzejs tumsā” tiks atvērta Rīgā, Ķengaraga ielā 1A. Pēc projekta autora Maksima Mihejeva teiktā, šis ir pirmais interaktīvais muzejs Baltijā, kur tumsā apmeklētājiem būs iespēja iziet ārpus ierastās pasaules uztveres.

M.Mihejevs sacīja, ka projekts "Muzejs tumsā" tika izveidots, lai iznīcinātu stereotipus par neredzīgiem cilvēkiem un veicinātu tolerances attīstību.

Apmeklētāji, neredzīga gida pavadībā, tumsā varēs iepazīt objektus izmantojot četras cilvēka maņas. Katra muzeja zāle ir veltīta dažādām maņām, kurās varēs labāk izprast dzirdes, taustes, ožas un garšas būtību. Projekta mērķauditorija ir aktīvi cilvēki vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kā arī studenti, skolēni, tūristi. Paredzētas dažādas formāta programmas grupu saliedēšanai un īpašas apmācības korporatīvajiem klientiem.

Viesiem būs pieejamas gan individuālas, gan grupu ekskursijas, dažādas ekskursijas bērniem, studentiem, pieaugušajiem, meistarklases un degustācijas.

Ideja izveidot muzeju "Muzejs tumsā" radās, kad Maksims 2016. gadā devās uz Maskavu, lai atbalstītu mūsu komandu pasaules čempionātā hokejā. Tur pavisam nejauši gadījās iegriezties kādā tirdzniecības centrā, kurā tobrīd norisinājās izstāde tumsā. Toreiz priekšstats par neredzīgu cilvēku ikdienu bija visai neskaidrs un, kā viņš pats atzīst, stereotipu pilns. Pēc izstādes apmeklēšanas, Maksims uzzināju kā starp redzes invalīdiem ir daudz dažādu profesiju cilvēku, ar dažādiem hobijiem. Ir neredzīgi alpīnisti, riteņbraucēji, jahtotāji, juristi, fotogrāfi un pat piloti.

Kā saka M.Mihejevs: “Es gribēju izveidot līdzīgu projektu Latvijā, lai Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem būtu iespēja veikt aizraujošu ceļojumu savu izjūtu un sajūtu pasaulē, kā arī pārliecināties, ka cilvēkiem ar invaliditāti patiesībā ir nepieciešams vairāk laika, lai apgūtu jaunas lietas, spējot saglabāt pozitīvu attieksmi, vēlmi attīstīties un baudīt dzīvi.”

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar IW valdes priekšsēdētāju M.Mihejevu pa tālruni +371 26678662 vai nosūtiet e-pastu ar jautājumiem uz info@muzejstumsa.lv

Autors:

Muzejs tumsā

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv