Bauskā «ēnos» arī no citām pilsētām

  • Bauskā «ēnos» arī no citām pilsētām

Publicēts: 12:00 13.02.2019 Pievieno notikumu

Šodien visā Latvijā un mūspusē notiek tradicionālā «Ēnu diena», kuras laikā jaunieši, sākot no 6. klases, kļūst par sev interesējošu profesiju speciālistu «ēnām», iepazīstas ar viņu darba specifiku, pienākumiem un rod atbildes uz citiem jautājumiem.

Šogad Bauskas pašvaldībā «ēnot» pieteikušies astoņi jaunieši, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe. Viņš atklāja, ka vislielākā interese esot par pašvaldības policijas «ēnošanas» vakancēm. Sešas «ēnas» izvēlējušās sekot vietvaras policijas priekšnieka un viņa padoto darba gaitām. Saimnieciskās nodalas vadītāju pieteicies ēnot Salaspils vidusskolas 9. klases skolnieks, bet Bauskas Valsts ģimnāzijas skolniece šodien kļūs par «ēnu» attīstības un plānošanas nodaļā.

«Ēnotājus» šodien uzņems arī Bauskas kultūras centrs (BKC). Divas «ēnas» no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas būs kultūras centra pasākumu producentei un viena «ēna» no Iecavas vidusskolas kultūras centra direktora vietniecei kultūras jomā, portālam pavēstīja BKC pārstāve Ilze Lujāne.

Aktivitāti «Ēnu diena» organizē biznesa izglītības biedrība «Junior Achievement-Young Enterprise Latvija». Biedrībā norādīja, ka šogad «Ēnu dienu» mērķis ir atklāt profesiju daudzveidību dažādos uzņēmumos, aicinot jauniešus skatīties plašāk un iedziļināties kontekstā.

Plānots, ka «Ēnu dienu» laikā skolēni varēs iepazīties ar prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas konkrētiem speciālistiem, lai tie varētu veidot veiksmīgu karjeru, kā arī atklāt visdažādākās iespējas, ko sniedz profesionālas zināšanas.

Pagājušajā gadā «Ēnu dienā» visā valstī piedalījās 1542 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8044 vakances, kas bija par 17% vairāk nekā 2017.gadā.

Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 49 000 reģistrētu ēnotāju. Pieprasītākās profesijas bija programmētājs - 294 pieteikumi, ārsts - 274, radio diktors - 255, gaisa kuģa stjuarts - 204 pieteikumi. Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas bija sabiedrisko attiecību speciālists - 162 vakances, projektu vadītājs/direktors - 124 vakances, ugunsdzēsējs/glābējs - 118 vakances.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv