Botulotoksīna injekcijas: mīti un patiesība?

  • Botulotoksīna injekcijas: mīti un patiesība?

Publicēts: 13:42 17.07.2019 Pievieno notikumu

Rīgas skaistumkopšanas klīnikas Panacea Premium vadītāja Ludmila Stavro-Freiberga stāsta par visbiežāk sastopamajiem mītiem par populāro kosmētisko procedūru - botulotoksīna injekcijām.

Mīts Nr. 1 „Ir jābaidās no botulotoksīna injekcijām, jo tas it toksīns”

Uzreiz jāmin, ka šis preparāts jau sen tiek veiksmīgi pielietots bērnu neiroloģijas jomā – izmantojot 500 reizēs lielākas devas vai pat lielākas. Ņemiet vērā, ka nevis 5 reizēs, nedz 50 reizēs, bet 500 reizēs lielākas devas. Un tajā pašā laikā nav nekādas kaitīgas ietekmes uz organismu. Preparāts iedarbojas lokāli, tā muskuļa ietvaros, kurā tas tika ievadīts. Botulotoksīna injekcijām vispār nepiemīta vispārējā iedarbība uz organismu.

Mīts Nr. 2. „Izmantojot botulotoksīna injekcijas, noslīdz plakstiņi”

Patiešām, ja „ne visai labs” speciālists taisa pieres grumbu korekciju, šāda situācijas var gadīties. No citas puses, pat tāda blakus parādība pāriet pati no sevis, otrkārt, to var viegli novērst. Tā vietā, lai uztrauktos par iespējamu speciālista kļūdu, ir jādodas uz labu klīniku, un lieku reizi pārliecināties par preparāta kvalitāti, kā arī par to, ka pašam speciālistam ir atbilstošā kvalifikācija un labas atsauksmes.

Mīts Nr. 3. „Izmantojot botulotoksīna injekcijas, veidojas komensējošās grumbas”

Pat ja jums paradījās kādas kompensējošās grumbas, tas notiek ļoti reti, un speciālists zina, ka ar tām var viegli un saprotamā veidā cīnīties.

Botulotoksīna efekts saglabājas līdz 6 mēnešiem. Pa šo laiku cilvēkam var mainīties mīmiskie ieradumi – viņš var praktiski neizmantot to muskuļu grupu, kura tika apstrādāta ar preparātu. Pēc 6 mēnešiem, kad botulotoksīns tiek izvadīs no organisma dabiskajā veidā, mīmika paspēj pielāgoties pārmaiņām un apstrādāta muskuļu grupa vēl kādu laiku paliek miera stāvoklī.

„Vēlos pasvītrot, ka neraugoties uz daudzām pacientu bailēm un izplatītiem mītiem, botulotoksīna injekcija ir vispieprasītākā procedūra visā pasaulē, un ne jau velti” – rezumē Ludmila. „Salīdzinot ieguldītus līdzekļus, iegūtas pārmaiņas un šādu pārmaiņu ilgnoturību, tad šī ir „superīgākā” kombinācija cenas un kvalitātes attiecībā estētisko medicīnas procedūru vidū. Esiet uzmanīgi, bet neticiet pasakām!”

Informāciju sagatavoja aģentūra Advanced Learning & Communications, www.alc.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv