Cik maksā pie mājas uzbūvēt lapeni?

  • Cik maksā pie mājas uzbūvēt lapeni?

Publicēts: 15:37 14.02.2024 Pievieno notikumu

Uzlabojot savu āra dzīvojamo telpu ar nojumi vai lapeni, jūs ne tikai pievienojat praktisku funkcionalitāti, bet arī piešķirat jūsu apkārtnei eleganci. Neatkarīgi no tā, vai meklējat uzglabāšanas risinājumus vai mājīgu vietu aktivitātēm brīvā dabā, ir ļoti svarīgi saprast izmaksas, kas saistītas ar nojumes vai lapenes celtniecību pie jūsu mājas, jo tas palīdz pieņemt apzinātu lēmumu.

 

Faktori, kas ietekmē izmaksas:

Materiāli:

Koksne: klasiska izvēle, koka nojumes piedāvā dabisku estētiku, taču materiāla kvalitātes un izturības dēļ var maksāt vairāk.

Metāls: Ekonomiskas un izturīgas, metāla nojumes ir izturīgas pret kaitēkļiem un tām ir nepieciešama minimāla apkope.

Vinils: izturīgas pret puvi un kukaiņiem, vinila nojumes nodrošina alternatīvu, kam nepieciešama zema apkope.

Izmērs un dizains:

Standarta izmēri: mazākas nojumes (3 x 3 m) var maksāt aptuveni 1000 EUR savukārt lielākas nojumes, piemēram, 8x8 m, var svārstīties no 3000 līdz 8000 EUR.

Pielāgoti dizaini: sarežģīti dizaini, papildu logi vai ventilācijas sistēmas var palielināt kopējās izmaksas.

Pamati:

Betona plāksne: cieta pamata izveidošana ar betona plāksni rada papildu izmaksas.

Grants pamatne: budžetam draudzīgāks risinājums, izmantojot grants nojumes pamatiem.

Korpusi un nosegšana:

Pievienojot papildus materiālu un nosedzot aizsardzībai pret kukaiņiem, kopējās izmaksas var palielināties par 500 līdz 2000 EUR.

Uzstādīšana:

Izvēloties uzstādīt lapeni vai nojumi paša spēkiem, var ietaupīt darbaspēka izmaksas, taču profesionāla uzstādīšana nodrošina pareizu konstrukciju un ilgmūžību. Tā kā daudzas konstrukcijas ir rūpnieciski izgatavotas, to montāžas izmaksas jau ir iekļautas kopējā cenā.

Jumta seguma materiāli:

Bitumena šindeļi: bitumena šindeļi par pieņemamu cenu un plaši izmantoti, ir rentabls jumta seguma risinājums. Tie ir arī estētiski ļoti pievilcīgo ar dabisku un zemniecisku izskatu, labām izolācijas īpašībām un izturīgi pret UV starojumu.

Metāla jumta segums: izturīgs un zems apkopes, metāla jumta segums var būt augstāks sākotnējās izmaksas. Metāla jums ir izturīgs un ilgmūžīgs, savukārt tā atstarojošā virsma ir energoefektīva. Nedaudz lētāks variants ir gofrēti metāla paneļi, jo tie ir viegli un viegli uzstādāmi. Tomēr jāņem vērā, ka šāds ir mazāk estētiski pievilcīgs, kā arī spēcīga lietus laikā, jums ir skaļš. Tas var būt labs risinājums lapenei, kas atrodas tālāk no mājas, savukārt ja pie mājas ir piemēram nojuma automašīnai, sevišķi spēcīga lietus laikā var būt troksnis, ko var dzirdēt no mājas iekšienes.

Polikarbonāta paneļi:

Šādi paneļi ir viegli un caurspīdīgi, kas nodrošina dabisko gaismu, izturīgi pret UV starojumu. Zemas apkopes izmaksas. Ir vērts apsvērt, ka šādam segumam ir ierobežotas izolācijas īpašības, laika gaitā to var saskrāpēt vai tā krāsa vai mainīties ilgstošas saules gaismas iedarbības rezultātā.

Sintētiskā kompozītmateriāla jumta segums:

Šāds segums atdarina dabisko materiālu, piemēram, šīfera vai koka, izskatu. Izturīgs un zems apkopes līmenis. Tas ir izturīgs pret laikapstākļiem un UV starojumu, bet tam ir augstākas sākotnējās izmaksas. Ilgs kalpošanas laiks, bet tas ir atkarīgs no tā, kāds tieši kompozītmateriāls ir izvēlēts.

Lapenes: elegantas brīvdabas būves, kam nav nepieciešama būvatļauja.

Apsvērumi nojumēm:

Funkcionalitāte: nojumes galvenokārt ir praktiskas, piedāvājot instrumentu, aprīkojuma un sezonas priekšmetu uzglabāšanas risinājumus, kā arī var būt lētāks variants, nekā būvēt garāžu automašīnai un citiem priekšmetiem.

Izmaksas: nojumes parasti ir ekonomiskākas pamata uzglabāšanas vajadzībām.

Materiāls un dizains: Materiālu izvēle un dizaina vienkāršība var ietekmēt kopējās izmaksas.

Apsvērumi lapenēm:

Estētiskā pievilcība: lapenes piešķir āra telpām elegances pieskārienu, padarot tās ideāli piemērotas atpūtai un socializācijai.

Investīciju pieaugums: lai gan sākotnējās izmaksas var būt augstākas, ilgtermiņa vērtība atmosfēras un vizuālās pievilcības ziņā ir ievērojama.

Daudzpusība: lapenes piedāvā daudzpusīgu vietu aktivitātēm brīvā dabā, sākot no privātām tikšanās reizēm līdz mierīgām atpūtām.

3x4 m nojumes izmaksu piemērs

Materiāli:

Koksne: izvēlieties augstas kvalitātes koku. Paredzamās izmaksas: 800-4000 eiro.

Metāls: ekonomisks risinājums, 500-3000 eiro.

Vinils: paredzamās izmaksas: 800-4000 eiro.

Pamati:

Betona plātne: 500-5000 eiro.

Grants pamatne: 100-500 eiro.

Jumta seguma materiāli:

Bitumena šindeļi: no 50-200 eiro.

Metāla jumta segums: 500-1500 eiro.

Logi un durvis:

Logi: 100-500 eiro par vienu logu

Durvis: 200-1000 eiro

Interjers:

Plaukti un uzglabāšana: iebūvētie plaukti: 100-500 eiro

Elektroinstalācija: 500-2000 eiro

Krāsošana vai beicēšana un apdare: 200-1000 eiro

Ainavas iekārtošana un vietas sagatavošana: 100-500 eiro

Apzaļumošana: papildus izdevumi

Kopējais paredzamo izmaksu diapazons:

Zema līmeņa aprēķins: pamata šķūnis ar metāla konstrukciju, grants pamats: 1000-3000 eiro.

Vidēja cena: koka konstrukcija, bitumena šindeļi, daži logi, profesionāla uzstādīšana: 3000-7000 eiro.

Augstākās klases aprēķins: pielāgota nojume ar izciliem materiāliem, betona pamatiem, elektrības vadiem: 8000-15 000 eiro vai vairāk.

Izvēloties starp šķūni, nojumi vai lapeni savai āra telpai, rūpīgi apsveriet savas vajadzības, budžetu un vēlamo estētiku. Nojumes ir lieliski piemērotas praktiskiem uzglabāšanas risinājumiem, un tām ir dažādas materiālu un dizaina iespējas, kas piemērotas dažādiem budžetiem. No otras puses, lapenes paaugstina āra vizuālo tēlu ar savu eleganto dizainu un daudzpusību, padarot tās ideāli piemērotas atpūtai un saziņai.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat praktiskumu vai elegantu atpūtu, abas konstrukcijas uzlabo jūsu āra dzīves telpu. Izprotot faktorus, kas ietekmē izmaksas, varat pieņemt apzinātu lēmumu. Būvniecības izmaksas atšķiras atkarībā no izmēra, materiāliem un dizaina sarežģītības. Tādi faktori kā koka izvēle, jumta stils un papildu funkcijas ietekmē galīgo cenu. Lai gan nojume var kalpot utilitāriem nolūkiem, lapene piešķir estētisku vērtību un kļūst par burvīgu fonu aktivitātēm brīvā dabā, padarot to par vērtīgu ieguldījumu tiem, kas savā āra dzīves telpā meklē gan funkcionalitāti, gan eleganci.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv