CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” 6.maijā notika Ventspilī!

Publicēts: 13:38 07.05.2015 Pievieno notikumu

CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību septiņpadsmitais posms notika 6.maijā Ventspilī. Tajās augstāko punktu skaitu un pirmo vietu izcīnīja Popes pamatskolas komanda „Pope-1”:

CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” pirmās kārtas septiņpadsmitajā posmā Ventspilī piedalījās trīspadsmit komandas no Ventspils pilsētas un novada. Kopvērtējumā 762 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda „Pope-1” no Popes pamatskolas, kura automātiski iekļūst otrajā kārtā. Individuālajās sacensībās uzvarēja Reinis Umbraška.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „POPE - 1” no Popes pamatskolas; 762 punkti;

2.vieta komandai „Brauc pirmā” no Ventspils 1.pamatskolas; 602 punkti;

3.vieta komandai „POPE - 2” no Popes pamatskolas; 591 punkti;

4.vieta komandai „Piltene rullē!” no Piltenes vidusskolas; 529 punkti;

5.vieta komandai „Mutanti” no Ventspils 4.vidusskolas; 476 punkti;

6.vieta komandai „Superīgie draugi” no Užavas pamatskolas; 368 punkti;

7.vieta komandai „Čempioni” no Užavas pamatskolas; 363 punkti;

8.vieta komandai „Ugunīgais sešinieks” no Ugāles vidusskolas; 345 punkti;

9.vieta komandai „RT Ugāle” no Ugāles vidusskolas; 339 punkti;

10.vieta komandai „Happy Wheels” no Ventspils Centra sākumskolas; 323 punkti;

11.vieta komandai „Sestie” no Ventspils 6.pamatskolas; 306 punkti;

12.vieta komandai „Drošsirdīgie ķipari” no Ventspils 2.pamatskolas; 280 punkti;

13.vieta komandai „Neons” no Ugāles vidusskolas; 192 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • pirmdien, 11.maijā, plkst. 11:00, Balvu pilsētas ģimnāzijā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Baltinavas, Balvu, Viļakas un Rugāju novada;

  • otrdien, 12.maijā, plkst. 11:00, Alūksnes sākumskolā, piedalīsies skolu komandas no Apes un Alūksnes novada;

  • trešdien, 13.maijā, plkst. 11:00, Ogres stadionā, piedalīsies skolu komandas no Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada;

  • ceturtdien, 14.maijā, plkst. 11:00,  Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē, piedalīties aicinātas komandas no Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada skolām;

piektdien, 15.maijā,  plkst. 11:00, Valmieras pamatskolā, piealīties aicinātas skolas no Mazsalacas, Rūjienas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas un Naukšēnu novada, kā arī Valmieras pilsētas.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv