CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību divdesmitais posms, Alūksnē.

Publicēts: 12:18 25.05.2015 Pievieno notikumu

CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību divdesmitais posms notika, 12.maijā, Alūksnē. Pārliecinošu uzvaru šoreiz izcīnīja un uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Strautiņu pamatskolas komanda „Strauti-1”: Vita Vanaga, Laura Seimuškina,  Annija Āboliņa, Agris Upmanis, Emīls Magaziņš, Ingars Mukstiņš un skolotāja Tija Āboliņa.

CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” pirmās kārtas divdesmitajā posmā Alūksnē kopumā piedalījās vienpadsmit komandas no Alūksnes pilsētas, Alūksnes un Apes novada. Kopvērtējumā 788 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda „Strauti-1” no Strautiņu pamatskolas. Šī komanda automātiski izcīna iespēju piedalīties jauno velosipēdistu sacensību Latvijas finālā, kas notiks no 5.-6.jūnijam. Individuālajās sacensībās uzvarēja Artūrs Bērziņš.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Strauti-1” no Strautiņu pamatskolas; 788 punkti;

2.vieta komandai „Strauti-2” no Strautiņu pamatskolas; 623 punkti;

3.vieta komandai „6 banāni” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 614 punkti;

4.vieta komandai „Tīģerēni” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 600 punkti;

5.vieta komandai „Strauti-3” no Strautiņu pamatskolas; 596 punkti;

6.vieta komandai „ Apes rakari” no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas; 587 punkti;

7.vieta komandai „Cēči” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 566 punkti;

8.vieta komandai „Āboli-2” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 542 punkti;

9.vieta komandai „Maģiskais sešinieks” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 464 punkti;

10.vieta komandai „Āboli-1” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 438 punkti;

11.vieta komandai „Alūksnieši” no Alūksnes pilsētas sākumskolas; 430 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • ceturtdien, 14.maijā, plkst. 11:00,  Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē, piedalīties aicinātas komandas no Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada skolām;

  • piektdien, 15.maijā,  plkst. 11:00, Valmieras pamatskolā, piedalīties aicinātas skolas no Mazsalacas, Rūjienas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas un Naukšēnu novada, kā arī Valmieras pilsētas;

  • pirmdien, 18.maijā, plkst. 11:00, Kauguros pie kapteiņa Zolta pieminekļa, piedalīties aicinātas skolu komandas no Jūrmalas pilsētas;

  • otrdien, 19.maijā, plkst. 11:00, Cēsu pilsētas pamatskolā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Amatas, Cēsu, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Pārgaujas novada.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv