Daugavpils Universitāte saņēmusi dāvanā unikālu DVD filmu kolekciju “Latvijas filmu izlase”

Publicēts: 11:39 09.11.2015 Pievieno notikumu

Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu ir īstenojis projektu „Latvijas filmu izlase”, kas sastāv no viena kataloga un 25 DVD diskiem ar 70 Latvijas spēlfilmām, dokumentālajām un animācijas filmām.

Kolekcijas satura veidošanas darba grupas diskusiju rezultātā izlasē iekļautas 10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas. Filmas grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma "Purva bridējs" (1966), jaunākā – Jāņa Norda "Mammu, es tevi mīlu" (2013), dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša "Baltajiem zvaniem" (1961) un beidzas ar Dāvja Sīmaņa "Escaping Riga" (2014), savukārt animācijas filmas iesāk Arnolda Burova pirmā filma "Ki-ke-ri-gū!" (1966) un Rozes Stiebras "Zelta sietiņš" (1975), bet noslēdz Signes Baumanes "Akmeņi manās kabatās" (2014) un Reiņa Kalnaeļļa "Zelta zirgs" (2014).

Izlases 25 DVD diskiem pievienots katalogs latviešu un angļu valodā par visām filmām un to autoriem – 40 režisoriem –, ievadrakstus par katru izlases sadaļu rakstījuši nozares profesionāļi Dita Rietuma, Inga Pērkone, Zane Balčus, Ieva Pitruka un Ieva Viese.

Filmu izlase pieejama ņemšanai uz mājām Humanitāro un mākslu zinātņu abonementā Vienības ielā 13, Daugavpils Universitātē.

Kategorijas: Cits; Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv