Digitālās tehnoloģijas – jau pirmsskolā

  • Digitālās tehnoloģijas – jau pirmsskolā

Publicēts: 15:56 14.04.2021 Pievieno notikumu

Attēlā: Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, mācīties ir aizraujoši, atzīst “Lācītis” skolotāji un bērni.

Ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstu pirmsskolas izglītības iestādes ir papildinājušas mācību materiālu klāstu ar jaunām digitālajām tehnoloģijām, kas ir lielisks palīgrīks mācību procesa apguvei.

Mācību process ir kļuvis daudzveidīgāks un interesantāks.

Izglītības pārvaldes vadītājs I.Vasmanis informēja, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldība papildus ir nodrošinājusi 52 robottehnikas un algoritmēšanas komplektus piecām pirmsskolas izglītības iestādēm. Tos saņēma pirmsskolas izglītības iestādes “Katrīna”, “Zvaniņš”, “Austras koks”, ”Saulīte” un Jūrmalas pilsētas Mežmalas vidusskolas pirmsskolas piecus līdz sešus gadus veco bērnu grupiņa. Izglītības iestādes no 2021. gada janvāra tos izmanto apmācībai.

L.Vārpiņa, pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Lācītis” metodiķe pastāstīja, ka PII “Lācītis” jau rudenī tika iegādāts interaktīvais ekrāns, šāgada sākumā – vēl viens, un tagad piecus un sešus gadus veco bērnu grupas ir aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām. “Skolotājiem ir pieejams interneta vietnes soma.lv digitālais metodiskais materiāls, kas dod iespējas labāk pielāgot mācību saturu, to dažādot, lai mācību saturs un līmenis būtu atbilstīgs katram bērnam. Mācību darbā skolotāji lieto arī portatīvos datorus, audio un video atskaņotājus, kā arī gaismas galdus,” pastāstīja L. Vārpiņa.

PII “Lācītis” mācībām tiek izmantots arī “Photon” robots, – tas ir moderns rīks, ar kura palīdzību caur savu pieredzi un eksperimentiem bērni iepazīst mūsdienu tehnoloģiju pasauli, attīsta radošo un loģisko domāšanu un apgūst pirmās programmēšanas iemaņas.

Vienmēr arī jāpatur prātā, ka digitālās tehnoloģijas palīdz bērniem mācīties, tās neaizstāj praktisko darbošanos āra vidē un mācību jomu centros, savstarpējo saziņu un sadarbību!

Autors:

jurmala.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv