Elektriskās automašīnas Latvijā. Cik tāla nākotne ir 12 gadi?

  • Elektriskās automašīnas Latvijā. Cik tāla nākotne ir 12 gadi?

    pixabay.com/photos/riga-latvia-drone-multicopter-2935035/

Publicēts: 11:47 18.07.2023 Pievieno notikumu

Kā zināms, latvieši kopš iestāšanās Eiropas Savienībā izbauda daudzus tās labumus. Tai skaitā, mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta fondus, projektu finansēšanu, pašvaldību infrastruktūras attīstības kampaņas un daudzus citus. Lielākā daļa darba priekš Eiropas Savienības dara mūsu 100 gaišās galvas, bet arī mums, iedzīvotājiem, rodas papildus pienākumi, ne tikai priekšrocības. Pavisam nesen, pagājušā gada Jūnijā, 339 Eiropas Parlamenta deputāti nobalsoja par bezemisiju pārvietošanos pa Eiropas ceļiem, kas jāpanāk līdz 2035. gadam.


Bezemisiju plāns. Ko tas nozīmē vidusmēra latvietim?


Elektriskās automašīnas Latvijā kļūst par aizvien biežāku parādību ne tikai Rīgas ielās, bet arī citos reģionos. Ja Eiropas Parlaments neuzskatītu nulles emisiju plānu par sasniedzamu, tad balsojumā tas atspoguļotos. Bet nu balsojums ir veikts un rezultāti ir skaidri - samazinam oglekļa dioksīda izmešu daudzumu! Ko tas nozīmē autovadītājam, neidziļinoties likumu džungļos? Vai jāmet prom sava dīzelīša atslēgas?


Mieru, tikai mieru.


Sava auto atslēgas varam likt atpakaļ kabatā. Bezemisiju plāns nenozīmē, ka 2035. gada 1. janvārī tiks aizturēts katrs, kurš brauc ar degvielas auto. Bet, jāatceras, ka ne viss, kas tiek “uzspiests” vienmēr ir slikts. Elektriskās jaunas automašīnas Latvijā paliek arvien populārākas ne tikai tādēļ, ka 339 deputāti krata ar pirkstu par klimata izmaiņām. Elektroauto ir izdevīgi maciņam, piedāvā lielisku komfortu un to uzlādes infrastruktūra paliek arvien attīstītāka. Iespējams, katram vadītājam būtu lietderīgi painteresēties, kā elektromobilis varētu padarīt paša dzīvi ērtāku un pārvietošanos izdevīgāku!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv