„Ierakstīts latvietībā”

  • „Ierakstīts latvietībā”

Publicēts: 13:07 06.03.2024 Pievieno notikumu
No 2024. gada 9. līdz 24. martam Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva publiskajā zonā un 4. stāva galerijā skatāma latviešu dizaineres un tērpu mākslinieces Evijas Dāboliņas izstāde “lerakstīts latvietībā”, kur aplūkojami tērpi, kas radīti Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un citiem kultūras notikumiem.

9. martā plkst. 17.00 notiks tikšanās ar mākslinieci.

Izstādē būs apskatāmi simtgades Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentu un deju lieluzveduma tērpi, kā arī 2023. gadā radītie tērpi koncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un noslēguma koncerta “Kopā augšup” virsdiriģentiem, solistiem un koncerta vadītājiem.

Līdztekus tam varēs apskatīt arī rokoperas “Lāčplēsis” 30. jubilejas izrādes tērpus, ērģelnieces Ivetas Apkalnas, mūziķu grupas “Raxtu raxti”, Latgales vēstniecības GORS vadītājas Diānas Zirniņas, horeogrāfa un Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Jāņa Purviņa skatuves tērpus, tērpus no JVLMA Operstudijas “Figaro” iestudējumiem “Dzirnavniece” un “Arlekīns”, un tērpu no dejas uzveduma “Krustdūriens”.

Izstādē apskatāmie tērpi atspoguļo latviešu kultūru un vēsturi, sasaistītu ar tagadni. Būs interesanti gan tiem, kuriem ir pastiprināta interese un zināšanas par latviešu tērpiem, gan pārējiem.

Izstāde apmeklējama bez maksas.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv