Izstādes “Viens” atklāšana

  • Izstādes “Viens” atklāšana

Publicēts: 12:20 02.10.2023 Pievieno notikumu

7. oktobrī plkst. 12.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, un plkst. 16.00 Ojāra Vācieša muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, notiks izstādes “Viens” atklāšana. Izstāde vēsta par divu dzejnieku – Raiņa un Ojāra Vācieša – līdzībām un saskares punktiem.

“Ja Rainim būtu izdevies nodzīvot kaut vai 100 no paša iecerētajiem trīssimt gadiem, tad viņiem ar Ojāru Vācieti droši vien būtu iznācis tikties. Taču Rainis nomira 1929. gadā, bet Ojārs Vācietis piedzima 1933. gadā. Viņi bija lieli dzejnieki un sarežģītas personības, kuru spēkos bija ietekmēt gan literatūru, gan laiku,” stāsta viena no izstādes veidotājām, Raiņa un Aspazijas mājas speciāliste Solvita Lapiņa.

Pa vidu starp Raiņa 158. un Vācieša 90. dzimšanas dienu abu dzejnieku muzejos radīta izstāde “Viens”, kas stāsta gan par abu dzejnieku vientulības sajūtu, gan viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm. Katrā muzejā izstāde caur šīm tēmām vēsta tikai par vienu personību: Raiņa un Aspazijas mājā – par Raini, Ojāra Vācieša muzejā – par Vācieti. Tomēr tikai apmeklējot abas izstādes daļas, var izprast, cik daudz līdzību abiem bijis.

Abu muzeju memoriālās vides papildina līdz šim mazāk eksponēti priekšmeti, bet Jēkaba Nīmaņa skaņu gleznas “rāda” Raiņa un Vācieša dzeju aktieru Jāņa Kroņa un Ivara Krasta izpildījumā.

Izstāde aplūkojama no 2023. gada 7. oktobra līdz 2024. gada pavasarim Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, un Ojāra Vācieša muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19.

Izstādes veidotāji: Raiņa un Aspazijas mājas un Ojāra Vācieša muzeja speciālisti; mākslinieki: Liene Pavlovska, Artis Tauriņš; komponists: Jēkabs Nīmanis.

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv