Jaunajam Jelgavas bērnudārzam ceļ piebūvi

  • Jaunajam Jelgavas bērnudārzam ceļ piebūvi

Publicēts: 11:37 23.04.2021 Pievieno notikumu

Pilnā sparā rit celtniecība Brīvības bulvārī 31A – pēc ēkas pārbūves un piebūves uzcelšanas nākamā gada sākumā tur darbu sāks jauna un mūsdienīga pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde. Tajā plānots uzņemt 160 mazo jelgavnieku.

Lai risinātu pieprasījumu pēc vietām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, tiek pārbūvēta pašvaldībai piederošā ēka Brīvības bulvārī 31A un tai celta piebūve, lai izveidotu jaunu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi ar astoņām grupām – četras no tām izvietosies ēkas pārbūvētajā daļā, bet četras – jaunajā. Pagājušajā gadā tika pieņemts lēmums Brīvības bulvārī 31A, ēku pielāgojot bērnudārza vajadzībām, izveidot jaunu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi. Būvdarbi sākti pērn oktobrī.

Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītājs R.Blūms stāsta, ka darbi norisinās pēc plāna. "Būvnieki ir strādājuši arī visu ziemas periodu, bez tehnoloģiskā pārtraukuma, un šobrīd darbi intensīvi turpinās. Būvnieki siltina pamatus un grīdas ēkas vecajā korpusā un ir sākuši jaunas koka konstrukcijas izbūvi mansarda stāvā. Plānots, ka tur atradīsies vairāki kabineti personālam, divas mācību telpas un medmāsas kabinets," stāsta R.Blūms, papildinot, ka tuvākajā laikā šajā ēkas daļā sāks izbūvēt starpsienas un jumta segumu. "Paralēli tiek celts jaunais korpuss, kas būs savienots ar veco ēkas daļu. Šobrīd jau tiek mūrētas jaunās ēkas sienas. Tiklīdz sienas un to pārsegums būs gatavs, būvnieki sāks jaunā korpusa jumta, logu izbūvi un turpinās ar iekšdarbiem," stāsta projektu vadītājs. Tāpat abās ēkās jāizbūvē jaunas inženierkomunikācijas – elektroapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes, vājstrāvas un ventilācijas sistēma.

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem bērnudārzu būvē SIA "Selva būve". Darbu izpildes termiņš ir 12 mēneši no uzsākšanas brīža. Tas nozīmē, ka darbiem jābūt pabeigtiem līdz 4. novembrim, lai jaunā pirmsskolas izglītības iestāde bērnus varētu uzņemt nākamā gada sākumā. Bet šā gada beigās Jelgavas Izglītības pārvalde aicinās darbā personālu nu jau divpadsmitajā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Projekta "Ēkas pārbūve par pirmsskolas izglītības iestādi Brīvības bulvārī 31A, Jelgavā" kopējās izmaksas ir 2,28 miljoni eiro, no tiem 1 698 599,89 eiro ir aizņēmums Valsts kasē, bet 580 652,11 eiro – pašvaldības budžeta līdzekļi.


Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Autors:

jelgava.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv