„Jauno satiksmes dalībnieku forums”

Publicēts: 10:44 23.04.2015 Pievieno notikumu

Trešdien, 22.aprīlī, Kuldīgā norisinājās septītais no 32 CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posmiem.  Tajās pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kuldīgas alternatīvās sākumskolas komanda ar nosaukumu „3x3”, kuras sastāvā bija Renārs  Alševskis, Ritvars Šalme, Gusts Lapiņš, Annija Kārkliņa, Una Raikstiņa, Lillija Kļaviņa un skolotāja Līga Zeidaka.

Septītajās jauno velosipēdistu sacensībās „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” pirmās kārtas sacensībās Kuldīgā piedalījās 13 komandas. Kopvērtējumā 623 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda  „3x3” no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas. Tieši šī komanda automātiski iekļūst otrajā kārtā un pretendē uz galveno balvu – dalība Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Austrijā.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „3x3” no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas; 623 punkti;

2.vieta komandai „Alternatīvie velobraucēji” no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas; 506 punkti;

3.vieta komandai „Draugi” no Kuldīgas centra vidusskolas; 428 punkti;

4.vieta komandai „Padure ripo” no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas; 419 punkti;

5.vieta komandai „Baikeri” no Alsungas vidusskolas; 384 punkti;

6.vieta komandai „Skrunda” no Skrundas vidusskolas; 373 punkti;

7.vieta komandai „Jūras lauvas” no Alsungas vidusskolas; 290 punkti;

8.vieta komandai „Bēči” no Skrundas vidusskolas; 236 punkti;

9.vieta komandai „Kurmīši” no Skrundas vidusskolas; 236 punkti;

10.vieta komandai „Centriņi” no Kuldīgas centra vidusskolas; 160 punkti;

11.vieta komandai „Ašie” no Kuldīgas 2.vidusskolas; 147 punkti;

12.vieta komandai „Zvaigznes” no Kuldīgas 2.vidusskolas; 76 punkti;

13.vieta komandai „Āči” no Skrundas vidusskolas; 64 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.Tuvākie mači paredzēti:

  • piektdien, 24.aprīlī, plkst. 11:00, Aizkraukles sporta hallē, kur piedalīties aicinātas Neretas, Jaunjelgavas, Pļaviņu, Kokneses, Aizkraukles un Skrīveru novadu izglītības iestādes.

  • sestdien, 25.aprīlī, plkst. 11:00, CSDD Daugavpils nodaļā, piedalīties aicinātas Daugavpils un Ilūkstes novada, kā arī Daugavpils pilsētas skolu komandas;

  • otrdien, 28.aprīlī, plkst. 11:00, Krāslavas Varavīksnes pamatskolā, piedalīties aicinātas Krāslavas un Dagdas novada skolu komandas;

  • trešdien, 29.aprīlī, plkst. 11:00, Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā, piedalīsies Aglonas, Riebiņu, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novada skolas.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība.


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv