„Jauno satiksmes dalībnieku forums” Aizkrauklē

Publicēts: 11:51 27.04.2015 Pievieno notikumu

Aizkrauklē uzvar Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda „Skrīči-1”


Piektdien, 24.aprīlī, Aizkrauklē norisinājās jau devītais no 32 CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posmiem.  Šoreiz stiprākā izrādījās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda ar nosaukumu „Skrīči-1”: Daniels Baumgartens, Renārs Rainers Boļšijs, Kalvis Kalniņš, Sintija Leitāne, Sanija Petroviča, Solvita Katiņa un skolotājs Aldis Rakstiņš.


Devītajās jauno velosipēdistu sacensībās „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” pirmās kārtas sacensībās Aizkrauklē piedalījās 13 komandas. Kopvērtējumā 609 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda „Skrīči-1” no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas. Tieši šī komanda automātiski iekļūst otrajā kārtā – Latvijas finālā un cīnīsies par iespēju doties uz Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Austrijā. Individuālajās sacensībās spēcīgākais bija Jānis Straume.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Skrīči-1” no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas; 609 punkti;

2.vieta komandai „Fiksie riteņbraucēji” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 491 punkti;

3.vieta komandai „Skrīči-2” no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas; 474 punkti;

4.vieta komandai „Rallga” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 417 punkti;

5.vieta komandai „Velopro” no Daudzeses pamatskolas; 342 punkti;

6.vieta komandai „Karstās riepas” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 297 punkti;

7.vieta komandai „Fiksīši” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 292 punkti;

8.vieta komandai „Jautrie braucēji” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 289 punkti;

9.vieta komandai „Mežonīgās lauvas” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 250 punkti;

10.vieta komandai „SWAG” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 248 punkti;

11.vieta komandai „Ugunīgās riepas” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 209 punkti;

12.vieta komandai „Zibenīgās haizivis” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 185 punkti;

13.vieta komandai „Metal” no Aizkraukles pilsētas sākumskolas; 125 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.Tuvākie mači paredzēti:

  • otrdien, 28.aprīlī, plkst. 11:00, Krāslavas Varavīksnes pamatskolā, piedalīties aicinātas Krāslavas un Dagdas novada skolu komandas;

  • trešdien, 29.aprīlī, plkst. 11:00, Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā, piedalīsies Aglonas, Riebiņu, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novada skolas;

  • ceturtdien, 30.aprīlī, plkst. 11:00, CSDD Madonas nodaļā, piedalīties var Cesvaines, Lubānas, Ērgļu, Madonas un Varakļānu novada skolu komandas;

  • otrdien, 5.maijā, plkst. 11:00, Liepājas A.Puškina 2.vidusskolā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Grobiņas, Rucavas, Nīcas, Priekules, Vaiņodes, Durbes, Pāvilostas un Aizputes novada;

  • trešdien, 6.maijā, plkst.11:00, CSDD Ventspils nodaļas teritorijā, piedalīsies Ventspils pilsētas un novada skolu komandas.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv