„Jauno satiksmes dalībnieku forums” Krāslavā

Publicēts: 11:28 29.04.2015 Pievieno notikumu

Jauno velosipēdistu sacensībās Krāslavā uzvar Krāslavas pamatskolas komanda „Čillī”


Otrdien, 28.aprīlī, Krāslavā norisinājās divpadsmitais no 32 CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posmiem.  Sešu komandu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krāslavas pamatskolas komanda ar nosaukumu „Čillī”, kuras sastāvā bija Edvīns Geks, Kristiāns Fadejevs, Aivis Plociņš, Samanta Krumpāne, Sintija-Patrīcija Gendele, Karīna Parazenko un skolotāja Inta Japiņa.


Divpadsmitajās jauno velosipēdistu sacensībās „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” pirmās kārtas sacensībās Krāslavā piedalījās 6 komandas no Krāslavas un Dagdas novada. Divas komandas pārstāvēja Indras vidusskolu, bet viena Krāslavas pamatskolu, Andzeļu pamatskolu, Krāslavas varavīksnes vidusskolu un Robežnieku pamatskolu. Kopvērtējumā 534 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda „Čillī” no Krāslavas pamatskolas, kura automātiski iekļūst otrajā kārtā un pretendē uz galveno balvu. Savukārt individuālajās sacensībās spēcīgākais izrādījās Igors Parazenko.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „ Čillī” no Krāslavas pamatskolas; 534 punkti;

2.vieta komandai „Ritenis” no Indras vidusskolas; 435 punkti;

3.vieta komandai „Eži” no Andzeļu pamatskolas; 395 punkti;

4.vieta komandai „Varavīksne” no Krāslavas varavīksnes vidusskolas; 393 punkti;

5.vieta komandai „Luksofors” no Indras vidusskolas; 377 punkti;

6.vieta komandai „Jaunie velosipēdisti” no Robežnieku pamatskolas; 167 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.Tuvākie mači paredzēti:

  • trešdien, 29.aprīlī, plkst. 11:00, Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā, piedalīsies Aglonas, Riebiņu, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novada skolas;

  • ceturtdien, 30.aprīlī, plkst. 11:00, CSDD Madonas nodaļā, piedalīties var Cesvaines, Lubānas, Ērgļu, Madonas un Varakļānu novada skolu komandas;

  • otrdien, 5.maijā, plkst. 11:00, Liepājas A.Puškina 2.vidusskolā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Grobiņas, Rucavas, Nīcas, Priekules, Vaiņodes, Durbes, Pāvilostas un Aizputes novada;

  • trešdien, 6.maijā, plkst.11:00, CSDD Ventspils nodaļas teritorijā, piedalīsies Ventspils pilsētas un novada skolu komandas.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv