Jūrmalā sagaidāmi pirmie elektro Urbino 8.9 LE autobusi Baltijā

  • Jūrmalā sagaidāmi pirmie elektro Urbino 8.9 LE autobusi Baltijā

Publicēts: 10:43 08.02.2019 Pievieno notikumu

Jūrmalas pilsēta tikko iegādājusies divus elektriskos autobusus Solaris, un jau šī gada trešajā ceturksnī tūrisma pilsētas ceļos parādīsies Urbino 8.9 LE elektriskie autobusi. Tie būs pirmie Solaris elektriskie autobusi ne tikai Latvijā, bet arī visās Baltijas valstīs, pirmdien ražotāji ziņoja internetvietnē www.autobusi.net. Kā pausts mājaslapā, Jūrmala ir piejūras kūrorta pilsēta rietumos no Rīgas, kas izlēmusi veikt pirmo soli ceļā uz elektromobilitāti. 


Pasūtītie autobusi ir neliela apjoma transportlīdzekļi, kuru garums ir 8,9 metri. Tas būs aprīkots ar Solaris High Energy akumulatoriem ar jaudu 160 kWh, kas būs viegli uzlādējami, izmantojot “plug-in” ierīci, kas atrodas autobusa labajā pusē aiz aizmugurējās ass. Vadītāja panelī tiks parādīts uzpildes statuss un nobraukums, ko var veikt. Urbino elektriskā autobusa piedziņa sastāv no vilces motora.
Autobusi nodrošināti ar standarta risinājumu, kas palielinās vadītāja un pasažieru komfortu un drošību - gaisa kondicionēšana, vadītāja alkohola kontrole, apsildāmi spoguļi, pasažieru salona un autobusu ārienes video reģistrators, kas ļaus vadītājam reģistrēt visus negadījumus transportlīdzeklī. Solaris autobusi tiks aprīkoti ar pasažieru informācijas sistēmu. Pasažieru ērtībai transportlīdzekļos būs arī trīs USB uzlādes ligzdas.

 


Saskaņā ar modeli Urbino 8.9 LE būs pārklāta ar kokam līdzīgu pamatni, kas papildus uzsvērs autobusa ekoloģisko raksturu. Mīksto sēdekļu audumā būs iestrādāts arī Jūrmalas logotips.

 


Solaris 2017. gadā prezentēja savus jaunākos risinājumus attiecībā uz elektrisko sabiedrisko transportu, kas ļāva pilsētai notestēt elektrisko Urbino ar garumu 12 metri. Šī pieredze ļāva klientam noteikt konkrētas prasības un noteikt konkrētu aprīkojumu.
Baltijas valstis ir nozīmīgs Solaris eksporta tirgus. Pašlaik uzņēmums nodarbojas ar pamatlīguma izpildi par 175 autobusu piegādi. Nesen ražotājs ir arī noslēdzis pasūtījumu par vēl 53 Urbino autobusu piegādi Rīgas Satiksmei. Tāpat līgums par 150 autobusu piegādi noslēgts ar Viļņu. Savukārt Lietuvas pilsēta Kauņa nolēma iegādāties trolejbusus, kopā 85 transportlīdzekļus, kas tiks piegādāti 2019. gadā. Kā uzsver ražotāji, - lai arī Jūrmalas līgums nav liels, tas ir svarīgs, jo iezīmē Solaris elektroautobusu ieviešanu Baltijas valstīs. Svarīgi arī atzīmēt, ka transportlīdzekļi, kas izmanto alternatīvus enerģijas avotus, kļūst par aizvien nozīmīgāku Bolehovas rūpnīcas produkcijas daļu.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv