Jūrmalā taps pilsētvides objekts “Baltijas straume”

  • Jūrmalā taps pilsētvides objekts “Baltijas straume”

Publicēts: 15:48 26.04.2021 Pievieno notikumu

Bulduros, izejā uz jūru, būs jauns vides objekts – “Baltijas straume”, – domes sēdē 22. aprīlī deputāti atbalstīja līdzekļu piešķiršanu tā izveidei. Objekta mākslinieciskā ideja atzinīgi novērtēta pašvaldības rīkotajā metu konkursā “Mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveide Jūrmalā” 2019. gadā.

Vides objektu “Baltijas straume” paredzēts novietot Bulduros, Vienības prospektā, izejā uz jūru. Aptuveni trīs metrus augstais skulpturālais darbs tiks veidots no pulēta nerūsējošā tērauda detaļām. Objekta apkārtne tiks labiekārtota, diennakts tumšajā laikā to paredzēts izgaismot.

Skulpturālā darba autors mākslinieks Kaspars Līdums, skaidrojot idejas konceptu, norāda: “Vides objekts ir veltījums Baltijas valstu sadarbībai, un tā atrašanās vietai ir dziļi simboliska nozīme, jo Bulduros 1920. gadā notika Baltijas jūras valstu valdību konference, kurā lemts par Baltijas Antantes veidošanu. Objektā simboliski atainotas mūsu jūras bagātības un tautu vienotais spēks”.

Līdzekļi jauna pilsētvides objekta “Baltijas straume” izgatavošanai tika pārdalīti no projektu konkursam “Radošuma un kultūras izpausmju daudzveidības veicināšana Jūrmalā” paredzētā finansējuma. Saistībā ar valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem un pasākumu rīkošanas aizliegumiem konkurss 2021. gadā netiks rīkots.

Projekta kopējās izmaksas ir 78 tūkstoši eiro, lielākā finansējuma daļa paredzēta vides objekta apkārtnes labiekārtošanai; objekta izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas ir 32 tūkstoši eiro.

Lai Jūrmalas pilsētvidē radītu mākslinieciski augstvērtīgu vides objektu, kas bagātinātu kūrortpilsētas vidi un veicinātu pilsētas atpazīstamību, 2019. gada nogalē Jūrmalas pašvaldība organizēja metu konkursu “Mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveide Jūrmalā”. Konkursa žūrija izvēlējās četrus uzvarētājus, piešķirot divas otrās vietas un divas trešās vietas.

Pagājušajā gadā realizēti divi no konkursā uzvarējušiem projektiem – Kristapa Gulbja veidotais vides objekts “Jūrmalas baltā kaija” – trīs soliņi ar bronzas kaijām, kas atrodas Dzintaru pludmalē, Horna dārzā un skvērā pie Majoru stacijas, un arhitekta Didža Jaunzema vadībā tapušais “Čiekurs”, kas uzstādīts Jaundubultu skvērā.

Tēlnieces Olgas Šilovas darbnīcā šobrīd top skulpturāla kompozīcija “Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā”, kas atradīsies Mellužu parkā. Objekts “Baltijas straume” ir ceturtais no metu konkursā izvēlētajiem vides objektiem, un to realizēt paredzēts gada laikā.

 

 

Autors: 

jurmala.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv