Kā atšķirt labas ziemas riepas no viduvējām?

Publicēts: 09:32 14.10.2019 Pievieno notikumu

Kā atšķirt labas ziemas riepas no viduvējām? Aspekti, kas Tev noteikti jāņem vērā

Aiz kalniem vairs nav laiks, kad ziemas riepas Tavai automašīnai būs obligātas, taču nogaidīt līdz novembra beigām, lai veiktu riepu maiņu, nevajadzētu. Tāpēc, ja maiņas riepu komplekts vēl nav sagatavots, pēdējais laiks atrast piemērotākos “apavus” automobilim ziemas sezonā. Par to, kā atpazīt labas ziemas riepas, uzzināsi šajā rakstā!

Noderīgu informāciju sniedz ES marķējums

Likums nosaka, ka uz jaunas riepas jābūt Eiropas Savienības marķējuma uzlīmei, un tā sniedz informāciju par trim faktoriem:

  1. Rites pretestība jeb degvielas patēriņš – jo rites pretestība lielāka, jo vairāk degvielas automašīnai nāksies patērēt, līdz ar to radot arī vairāk CO2 izmešus. Rites pretestība tiek norādītas klasēs no A (zemākā pretestība) līdz G (augstākā pretestība), un atšķirība starp A un G klases riepām degvielas patēriņa ziņā var pārsniegt pat 7%. Salīdzinot divas blakus esošas klases, ekonomiskākā uz 100 kilometriem ļaus ietaupīt aptuveni 0,1 litru degvielas;

  2. Saķere ar slapju ceļa segumu – arī tiek norādīta jau minētajās klasēs. Jo augstāka klase, jo īsāks būs bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa seguma, un Latvijas klimatā rudens un ziemas mēnešos tas ir ļoti svarīgs aspekts. Tests tiek veikts, bremzējot ar ātrumu 80 km/h; A klases riepas apstāsies pēc 28 metriem, bet F klases – vien pēc 46,5 metriem. Lieki piebilst, ka reizēm bīstamās situācijās izšķiroši var būt pat pāris metri;

  3. Ārējā trokšņa līmenis  – tiek norādīts decibelos (dB), un, jo to vairāk, jo riepa ir skaļāka. Ja decibelos neorientējies, vari ņemt vērā skaņas viļņu skaitu – jo to mazāk, jo klusāka riepa (apzīmējumā atrodami viens, divi vai trīs viļņi).Paļauties tikai uz šo informāciju gan nevajadzētu, it īpaši, ja tiek meklētas labas ziemas riepas. Kāpēc? Jo, piemēram, ļoti svarīgs faktors ir arī riepu uzvedība uz apledojuša un piesniguša ceļa, un šādu informāciju atradīsi vien riepu testos – ja konkrētais modelis izceļas ar labiem rādītājiem uz slapja ceļa seguma, tas nebūt nenozīmē, ka tas pats attiecināms arī uz ziemīgākiem laikapstākļiem.

Viens no objektīvākajiem rādītājiem – riepu testi

Gan vasaras, gan vissezonas un arī ziemas riepas ir pieejamas tik plašā klāstā, ka atrast kaimiņu vai draugu, kurš izmēģinājis konkrētu riepu modeli, noteikti būs sarežģīti, lai neteiktu – neiespējami. Savukārt ar ražotāja mājaslapā vai veikalā norādīto informāciju var nebūt pietiekami, lai saprastu, kā konkrētās riepas uzvedīsies uz ceļa. Tieši tāpēc visā pasaulē izplatīti ir riepu testi, kuros profesionāļi riepas pārbauda dažādās situācijās, aprakstot gan to uzvedību uz ceļa, gan sniedzot vērtējumu, kādam braukšanas stilam un apstākļiem riepas galu galā ir piemērotas. 


Riepu testus iespējams atrast daudzviet – gan vietējos, gan ārzemju autožurnālos, kā arī virknē interneta vietņu. Pēc iespējas objektīvākam ieskatam ieteicams iepazīties ar vairākiem testiem no savstarpēji nesaistītiem testētājiem. Ja vairākos žurnālos, raidījumos vai vietnēs viens un tas pats modelis atzīts par labu esam, vari būt drošs – tās ir patiešām labas ziemas riepas.

Riepas internetā – labs veids, kā atrast izdevīgāko piedāvājumu

Kad atrasts piemērotākais riepu modelis, nākamais uzdevums ir to iegāde, un šeit iespējami vairāki varianti – sākot ar internetveikalu un beidzot ar riepu iegādi lielveikalā (jā, reizēm tās pieejamas pat tur). Par labu internetveikalam spēlē vairāki faktori:

  1. Vari ātri un ērti atrast vajadzīgo modeli, kā arī salīdzināt cenas;

  2. Pirkums var tikt noformēts jebkurā diennakts laikā

  3. Riepas vari saņemt kaut pie savas mājas durvīm sev ērtā laikā.

Ja arī Tu esi riepu meklējumos, ielūkojies viedveikala 1a.lv plašajā piedāvājumā – šeit labas ziemas riepas atradīs pat visprasīgākais autobraucējs!

Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv