Kas jāņem vērā par iebraukšanas caurlaidēm 2019.gadā

  • Kas jāņem vērā par iebraukšanas caurlaidēm 2019.gadā

Publicēts: 11:05 08.02.2019 Pievieno notikumu

No 1.aprīļa atsākas periods, kad iebraukšanai Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā ir nepieciešamas caurlaides.

Kārtība, kādā jūrmalniekiem piešķir caurlaides, šogad nemainās – Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem un nekustamā īpašuma īpašniekiem (fiziskām personām) caurlaides bez maksas un bez pieteikuma reģistrēs informācijas sistēma visiem Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētiem īpašumā, valdījumā un turējumā esošiem transportlīdzekļiem. Arī juridisko personu, kuru juridiskā adrese ir Jūrmalā, CSDD reģistrētiem īpašumā un turējumā esošiem transportlīdzekļiem caurlaides tiks piešķirtas automātiski un bez maksas.

Par automātiski reģistrēto caurlaidi varēs pārliecināties, sākot ar 15. martu, mājaslapā www.jurmala.lv sadaļā Sabiedrība – Caurlaides ievadot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru.

Savukārt, ja personai pienākas nodevas atbrīvojums vai atvieglojums, pieteikumu caurlaides saņemšanai varēs iesniegt no 1. marta e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv vai kādā no Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centriem. Iesniedzot pieteikumu, jāatceras, ka tā izskatīšana var aizņemt līdz piecām darba dienām, tāpēc aicinām to neatlikt uz pēdējo brīdi.

Iesniegt pieteikumu caurlaides saņemšanai vai iegādāties caurlaidi ērtāk un ātrāk būs portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv, kurā var ne tikai aizpildīt veidlapu, bet arī samaksāt nodevu vai veikt maksas pakalpojuma samaksu, jo maksājums tiek reģistrēts dažu minūšu laikā. Tāpat portālā sadaļā “Manas caurlaides” varēs pārbaudīt caurlaides derīgumu un aktualizēt caurlaižu datus, – piemēram, ja ir deklarēta dzīvesvieta vai iegūts nekustamais īpašums Jūrmalā, personas īpašumā vai turējumā CSDD reģistrēts jauns transportlīdzeklis.

Ja jūrmalnieks (Jūrmalā deklarētā persona vai nekustamā īpašuma īpašnieks – fiziska persona) lieto transportlīdzekli, taču tas CSDD nav reģistrēts uz šīs personas vārda, caurlaidi lietošanā esošam transportlīdzeklim var saņemt tikai Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 12.janvāra saistošajos noteikumos Nr.1 “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā” īpaši paredzētajos gadījumos, iesniedzot pieteikumu un veicot samaksu par dokumentu apstrādi.

Papildus informējām, ka saistošajos noteikumos “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā” ir veikti grozījumi (spēkā no 2018.gada 15.decembra). 

Jaunumi saistošajos noteikumos

·         Jauns caurlaides veids 90 dienām (nodeva transportlīdzeklim ar pilnu masu līdz 3,5 t – 55 EUR, virs 3,5 t – 110 EUR). Veidojot caurlaižu nosaukumus pēc vienota principa, ir precizēts arī nedēļas un mēneša caurlaides nosaukums, aizstājot to ar attiecīgo dienu skaitu (nodevas apmērs paliek nemainīgs). Līdz ar to šobrīd kopumā ir pieejamas piecas dažādu veidu caurlaides par pilnu nodevas maksu – vienai dienai, septiņām dienām, 30 dienām, 90 dienām un visam nodevas periodam.

·         Neatkarīgi no tā, cikos ir nopirkta vai noformēta caurlaide, tā ir spēkā no caurlaides iegādes vai noformēšanas dienas plkst.00.00 (tas ir ērti transportlīdzekļa vadītājiem, kuri nopērk vai noformē caurlaidi pēc iebraukšanas Jūrmalā). Līdz šim šis princips darbojās tikai vienas dienas caurlaidei (2 EUR), taču turpmāk minētais spēkā stāšanās termiņš tiks attiecināts uz pilnīgi visām caurlaidēm.

·         Bezmaksas caurlaides tiek piešķirtas arī Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku CSDD reģistrētiem īpašumā vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem. Caurlaides tiks reģistrētas automātiski, balstoties uz VSIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" datubāzes informāciju.

Lai iegūtu vairāk informācijas par personu grupām, kurām pienākas nodevas atbrīvojums vai atvieglojums, kā arī iepazītos ar aktuālo informāciju par caurlaidēm, sekojiet līdzi publikācijām mājaslapā www.jurmala.lv!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv