Ko darīt Jelgavā un tās apkārtnē, kad viss ir slēgts?

  • Ko darīt Jelgavā un tās apkārtnē, kad viss ir slēgts?

Publicēts: 12:51 02.02.2021 Pievieno notikumu

Jelgava neapšaubāmi ir liela un skaista pilsēta, kurā visnotaļ nav garlaicīgi, un var atrast apskates objektus vai pastaigu maršrutus, un kamēr populārākie tūrisma objekti – Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, Karameļu darbnīca, Jelgavas pils muzejs vai Kurzemes hercogu kapenes – ir liegti apmeklētājiem šobrīd, ir daudz citu vietu, kur sajust Jelgavas un tās novada burvību.

Jelgavas pils, tās parks

Viena no asociācijām, kas saistās ar Jelgavu, ir Jelgavas pils, kuru 1738.gadā uzcēla pēc itāļu arhitekta F.B. Rastrelli projekta, kurš ir projektējis arī Rundāles pili. Jelgavas pils ir lielākā baroka ēka Baltijas valstīs, izcietusi vairākus ugunsgrēkus un kuru arī bija skāris laika zobs, bet lieku reizi ir vērts izstaigāt tās apkārtni, jo tieši 2020.gada izskaņā ir pabeigti tās atjaunošanas darbi, un, nu, tā ir atguvusi savu dzīvīgumu un košumu.

Pasta sala

Pēdējo gadu laikā pārmaiņas arī ir piedzīvojusi Pasta sala - guvusi jaunu infrastruktūru un pastaigas vērtus apskates objektus. Pastaiga gar Lielupes promenādi līdz pludmalei, kurā var apsēsties uz soliņa un ļauties vēja un ūdens nomierinošajai skaņai, kā arī pastaiga līdz Jelgavas koncertzālei, kura tika atklāta 2019.gadā, ir ikviena Jelgavnieka iecienīts maršruts, neaizmirstot gājēju tiltu un skulptūras.

Lielupes palienes pļavas

Turpat blakus Jelgavas trokšņainajam centram, pāris minūšu gājiena attālumā ir Lielupes palienes pļavas, kurās dzīvīgo pilsētvidi nomaina mierīga teritorija, kuru apdzīvo savvaļas zirgi. Turpat var arī uzkāpt skatu tornī, no kura paveras skats uz pilsētas panorāmu, zirgiem un Lielupes attekas Driksnas savienojuma vietu ar Lielupi.

Svētes palienes pļavas

2020.gada sākumā Jelgavā izbūvēja Svētes palienes pļavās koka laipas, kuru garums ir aptuveni 1,6 km. Piemērotas mierīgām pastaigām svaigā gaisā, virs ūdens.

Ozolnieki

Blakus Jelgavai, pāris kilometru attālumā, atrodas Ozolnieki, kur var doties pastaigā, ja Jelgavas pastaigu vietas jau apskatītas. Ozolniekos var doties pastaigā gar ezeru vai iepazīt tuvējos mežus, kur elpot svaigu gaisu un pavadīt laiku, iepazīstot meža floru un faunu.

Valgundes briežu dārzi

Apmēram 16 kilometrus no Jelgavas atrodas Valgundes briežu dārzs “Buku audzētava”, kurā var sastapt staltbriežus, dambriežus, muflonus. Tiem tīk kāposti un burkāni, kurus var paņemt līdzi, dodoties ciemos. 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv