Konkurss “Putni Raiņa dzejā”

  • Konkurss “Putni Raiņa dzejā”

Publicēts: 11:36 17.04.2024 Pievieno notikumu

2024. gadā Raiņa muzejs “Jasmuiža” rīkoja vizuālās mākslas darbu konkursu “Putni Raiņa dzejā” Latvijas profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmu audzēkņiem.

Konkursa uzdevums bija uzzīmēt zīmējumu kādam no Raiņa dzejoļiem, kurā minēti putni. Skolēni darbus varēja radīt brīvi izvēlētā tehnikā: kā zīmējumus, gleznojumus vai jauktā tehnikā (guaša, akvarelis, zīmuļi, pildspalvas, eļļas pasteļi u.c. līdzīgas tehnikas).

Konkursam tika iesūtīti 353 darbi no 42 mācību iestādēm. Vecuma grupā 11–13 gadi tika saņemti 293 darbi, savukārt vecuma grupā 14–16 gadi konkursā piedalījās 60 darbi.

No 2. maija līdz 5. jūnijam “Jasmuižā” būs skatāma konkursa laureātu darbu izstāde, savukārt maijā plānots konkursa noslēguma apbalvošanas pasākums (datums tiks precizēts).

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija vizuālās mākslas skolotāja Anita Vjakse, māksliniece Sintija Bērziņa un Raiņa muzeja “Jasmuiža” izglītības programmu kuratore Anita Puncule.

1. vietu vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem žūrija piešķīra Sofjai Pegasovai par darbu “Putniņš uz rokas” (MIKC LMMV Rēzeknes Mākslas un dizaina skola) un Anastasijai Ribakovai par darbu “Saule, tauriņi un puķes” (MIKC LMMV Rēzeknes Mākslas un dizaina skola).

2. vietu vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem žūrija piešķīra Rūtai Muižniecei par darbu “Zvirbulis un kaķis” (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola) un Beātei Naglei par darbu “Zosēns” (Kārsavas Mūzikas un mākslas skola).

3. vietu vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem žūrija piešķīra Arianai Novikovai par darbu “Ganiņš un pelēkais strazdiņš” (MIKC LMMV Rēzeknes Mākslas un dizaina skola) un Valteram Laurinovičam par darbu “Putniņš uz zara” (Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skola).

1. vietu vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem žūrija piešķīra Marijannai Jurčikai par darbu “Nemierīgas mājas” (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola).

2. vietu vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem žūrija piešķīra Lindai Salai par darbu “Putniņš uz rokas” (Alsungas Mūzikas skola).

3. vietu vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem žūrija piešķīra Junorai Narvidai par darbu “Vakara miers” (Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skola).

Konkursa žūrija piešķīra 11 Atzinības rakstus: Zintai Peperniecei par darbu “Putnu ķērāji” (Gulbīša pamatskola), Barbarai Vanagai par darbu “Putns un krātiņš” (Pētera Rozenberga Cēsu pilsētas Mākslas skola), Madarai Reinholdei par darbu “Pīlīte čāpo un tārpi rāpo” (Mērsraga Mūzikas un mākslas skola), Alisei Valterei par darbu “Zostiņa spārnus vēdina” (Rojas Mūzikas un mākslas skola), Jolantai Jupatovai par darbu “Putniņš” (Kārsavas Mūzikas un mākslas skola), Beātei Janekai par darbu “Lolīte baro putniņus” (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola), Paulai Šķenderei par darbu “Pavasara, pavasara, nu putniņiem līksmes laiks” (Gulbenes Mākslas skola), Sindijai Eihenbaumai par darbu “Bezdelīgas dziesma” (Ventspils Mākslas skola), Elzai Mairai Tirzbanurtei par darbu “Putniņš uz zara” (Sējas Mūzikas un mākslas skola), Anetei Zirnei par darbu “Miera skūpsts” (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola) un Madarai Mennikai par darbu “Ir jau pavasaris klāt” (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola).

Konkursa balvu sponsori: Preiļu Zvaigznes grāmatnīca, Memoriālo muzeju apvienība, keramiķi Edvīns Vincevičs, Viktors Ušpelis, Sintija Bērziņa.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv