Kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" izvietota foto siena ar uzgleznotām 3D ilūzijām

  • Kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" izvietota foto siena ar uzgleznotām 3D ilūzijām

Publicēts: 17:23 18.03.2019 Pievieno notikumu

Tuvojoties Starptautiskajam 3D mākslas festivālam "Rīgas ilūzijas", kas norisināsies kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" no 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam, festivāla organizators – SIA "Rīgas meži" ir izvietojusi parkā neparastu fotografēšanās sienu ar optiskām ilūzijām.

Foto siena piedāvā parka apmeklētājiem kļūt par divu sižetu dalībniekiem. Pirmais sižets ir veltīts meža un dzīvnieku tēmai, savukārt otrajā sižetā redzama režisora Roberta Zemecka kulta filmas "Atpakaļ nākotnē" ("Back to the Future") aina.

Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks var kļūt par 3D zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Skatoties uz 3D attēliem caur telefona vai fotokameras objektīvu, zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs" - reāls.

Foto sienas optisko ilūziju autori ir pazīstami 3D mākslinieki no Sanktpēterburgas – Viktors Puzins un Marija Kudaševa. SIA "Rīgas meži" ar māksliniekiem sadarbojas jau kopš 2014. gada, kad "Mežaparkā" tika izveidots pirmais Latvijā 3D gleznojums uz asfalta – "Alnis".

Foto siena ir izvietota parka galvenajā alejā, kas ved no Rīgas Zooloģiskā dārza uz Ostas prospektu.

"Mežaparka" apmeklētāji aicināti fotografēties pie stenda, dalīties ar bildēm sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #rīgasilūzijas2019, un piedalīties populārāko bilžu konkursā. Lai piedalītos konkursā, sociālo tīklu lietotājam ir jāpārliecinās, ka bildes privātuma iestatījumi atļauj bildes publisku apskati.

Starptautiskā 3D mākslas festivāla "Rīgas ilūzijas" norises laikā no 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam organizatori noskaidros bildes, kuras saņēma visvairāk atzīmju "Patīk" no sociālo tīklu lietotājiem. Vispopulārāko bilžu autori saņems atzinības balvu no SIA "Rīgas meži".

Aprīļa beigās SIA "Rīgas meži" plāno izvietot vēl vienu foto sienu ar 3D gleznojumu ilūzijām Esplanādē.

Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls "Rīgas ilūzijas ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, kura laikā 16 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus.

Festivāla organizators - SIA "Rīgas meži" aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un saudzīgi izturēties pret foto sienu, kuras izgatavošanai un apgleznošanai tika veltīts nozīmīgs laika un darba resurss.

  • Kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" izvietota foto siena ar uzgleznotām 3D ilūzijām

  • Kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" izvietota foto siena ar uzgleznotām 3D ilūzijām

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv