Latviešu daudzsēriju filma “Pansija pilī”

  • Latviešu daudzsēriju filma “Pansija pilī”

Publicēts: 10:38 15.01.2024 Pievieno notikumu
2024. gadā no 22. janvāra skatītāji varēs vērot pirmās divas sērijas no astoņām jaunajā daudzsēriju filmā Pansija pilī", kas veidota pēc rakstnieka Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. „Pansija pilī” ir viens no zināmākajiem rakstnieka Anšlava Eglīša romāniem. Kas stāsta par Eglīšu gimeni,kura sava muižā nolemj izveidot pansiju. Eglītis stāsta par savu dzīvi tajā, par kolorītiem viesiem un saviem centieniem sportā, kā arī piemin daudzos inteliģences pārstāvjus, kurus satiek un ar kuriem kopā darbojas, piemēram, rakstnieku Edvartu Virzu, gleznotāju, Voldemāru Toni un izdevēju Miķeli Goperu.

Filmā Eglīša romāna varoņus atveidos aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Lauris Dzelzītis, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska u.c.

Filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un dokumentālajai sērijai Gints Grūbe, filmas operators Andrejs Rudzāts, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā.

Romānā darbība norisinās Turaidas pagasta Inciemā, bet filmēšana notika Kuldīgas novada apkārtnē un Padures muižā.

Kinoteātros demonstrēs vairākas filmas sērijas vienā seansā: 1., 2. sēriju no 22. janvāra, 3., 4. sēriju – no 8. februāra, 5., 6., 7. sēriju – no 22. februāra, savukārt 8. – dokumentālo sēriju speciālos seansos pēc 22. februāra.

Seriāls tapis filmu studijā “Mistrus Media”.

Visi interesenti laipni aicināti doties uz kino, lai izbaudīto Anšlava Eglīša radītās pasaules atainojumu uz ekrāna!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv