Latvijā top trīs jauni vides izglītības un informācijas centri

Publicēts: 20:47 21.06.2021 Pievieno notikumu

Ar mērķi veicināt videi draudzīgu attieksmi un ilgtspējīga dzīvesveida attīstību sabiedrībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) turpina iniciatīvu „DABA=ES”. Pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam, pašlaik notiek trīs jaunu, mūsdienīgu un daudzfunkcionālu nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru izbūve Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!): „Lai īstenotu mērķus, kas saistīti ar dabas daudzveidības saglabāšanu, kā arī apturētu arvien pieaugošās klimata pārmaiņas un vides piesārņojumu, nepieciešama ne vien izlēmīga politika, bet nozīmīgas ir ikviena paša ikdienas izvēles. Tādēļ arvien lielāka nozīme ir vides apziņas stiprināšanai un izglītošanai. Esam uzsākuši vairāku nozīmīgu vides informācijas un izglītības centru izbūvi, kas vērsti uz sabiedrības informēšanu un ticam, ka tur rastās zināšanas radīs arvien lielāku motivāciju ievērot vides intereses un rīkoties atbildīgi.”

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Centrs taps, pārbūvējot 1912. gadā uzcelto un arhitekta Hermaņa Zeiberliha projektēto Pērtiķu mītni. Tas sevī iekļaus četras tematiskās telpas bioloģiskajai daudzveidībai, mobilus izstāžu stendus, kā arī āra telpas izglītojošām nodarbībām. Kopējā platība būs teju 900 m2, kas ļaus vienlaikus uzņemt trīs grupas līdz 30 personām.

Nacionālais botāniskais dārzs un tā vides izglītības centrs „Botania”

„Botania” uzņems viesus, izvedot cauri sešām tematiskām ekspozīcijām divos stāvos. Ekspozīcijās iekļautas vairāk nekā simt tēmas par augu dzīvi no saknes līdz auglim. Papildus būs nodrošinātas īpaši ierīkotas mācību klases. Centra kopējā platība būs vairāk nekā 940 m2.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs

Projekta ietvaros Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tapušas divas jaunas un atjaunotas piecas muzeja ekspozīcijas. Tās papildinātas ar informatīviem stendiem un modeļiem, kas atspoguļo dabas norišu un vides aizsardzības procesus. Atjaunots muzeja vestibils, un iegādāti nozīmīgi krājuma kolekciju papildinoši priekšmeti, kā arī izveidota jauna izstāžu zāle.

Par kampaņu „DABA=ES”

Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības, īpaši skolēnu, interesi par dabu, tās procesiem, mijiedarbībām ikvienā procesā, kā arī informēt sabiedrību par trīs nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centriem. Kampaņas ietvaros tiks īstenotas daudzveidīgas aktivitātes, kas aicinās gan apmeklēt minētās iestādes, gan uzzināt un apzināties savu lomu vides daudzveidības saglabāšanā. Kampaņa „DABA=ES” tika aizsākta 2019. gada novembrī un norisināsies līdz šī gada rudenim.

Projekts “Sabiedrības informēšanas kampaņa par trīs nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centros veiktajiem Eiropas Savienības fondu ieguldījumiem un sabiedrības zaļās apziņas veicināšanu” tiek realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu.

Vairāk informācijas - https://www.varam.gov.lv/lv/jaunums/latvija-top-tris-jauni-vides-izglitibas-un-informacijas-centri


Autors:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

varam.gov.lv

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv