Latvijas sportistu izredzes Tokijas Olimpiskajās spēlēs: bukmeikeri prognozē gaidāmos rezultātus cīņā par medaļām

  • Latvijas sportistu izredzes Tokijas Olimpiskajās spēlēs: bukmeikeri prognozē gaidāmos rezultātus cīņā par medaļām

Publicēts: 12:08 04.08.2021 Pievieno notikumu

Aizvadītajā nedēļā aizsākās šī gada centrālais sporta dzīves notikums - Vasaras Olimpiskās spēles -, ko līdzjutēji šoreiz gaidīja veselus piecus gadus. Tiešraidēs no Japānas galvaspilsētas Tokijas tām ik dienu varēs sekot līdzi līdz pat 8. augustam, turklāt šoreiz Olimpisko spēļu kalendārā ir iekļauti arī tādi līdz šim nepārstāvēti sporta veidi kā sērfošana, skeitbords, karatē, klinšu kāpšana un arī beisbols. Lai gan daļā no turnīriem pašmāju sportistu sniegums nav palīdzējis tiem iekļūt fināla spēlēs, tomēr atsevišķos sporta veidos neiztrūkst arī patīkamu pārsteigumu. Ko Latvijai nesīs nākamā nedēļa un vai mums ir pamats domāt par vēl kādu no medaļām? Pēc “Bestsafe” bukmeikeru prognozēm visas cerības vēl nav zaudētas.

Latviju Tokijas Olimpiskajās spēlēs šogad pārstāv 33 sportisti, un, kamēr tenisā, šosejas riteņbraukšanā un peldēšanā pašmāju olimpieši no tālākas cīņas jau ir izstājušies, trešdiena Latvijai nāca ar ļoti pozitīvām ziņām, kad 3x3 basketbola komanda, pārstāvot Latviju astoņu valstu konkurencē, pārliecinoši ieguva zelta medaļu. Debijas starts šī vēl salīdzinoši jaunā sporta veida spēlēm tika dots jau pirmajā sacensību dienā, un līdz pat pēdējām spēles minūtēm mūsu valstsvienības sportisti vīriešu turnīrā uzrādīja izcilu sniegumu un cīņas sparu. 3x3 basketbola komandas izredzes uz kādu no medaļām jau līdz Olimpisko spēļu sākumam tika vērtētas kā ļoti augstas, taču šonedēļ tās demonstrētais sniegums pārspēja daudzu sporta līdzjutēju cerības.

“Neatkarīgās Latvijas vēsturē Vasaras Olimpiskajās spēlēs mums ir bijušas trīs zelta medaļas un divi olimpiskie čempioni – triumfu Sidnejā piedzīvoja Igors Vihrovs, bet pēc tam Māris Štrombergs izcīnīja divas zelta godalgas. Un, lai gan 2016. gada Rio Olimpiskās spēles Latvijai izvērtās par mazāk veiksmīgām, kur mūsu sportistiem neizdevās iegūt nevienu medaļu, šogad 3×3 basketbola izlase izmantoja iespēju Latvijas olimpisko čempionu skaitu vienā rāvienā uzreiz trīskāršot, attaisnojot visu līdzjutēju cerības un bukmeikeru sākotnējās prognozes par olimpisko godalgu,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Tāpat Latvijai šogad ir spēcīgs sastāvs pludmales volejbolā, kur Olimpisko spēļu turnīriem gan neizdevās kvalificēties Samoilovam un Šmēdiņam, taču viņu vietā savas iespējas centīsies izmantot Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī olimpiskās debitantes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Turpretī, domājot par gaidāmajām vieglatlētikas spēlēm, bez savulaik godalgotās Lauras Ikaunieces Latvijas olimpiešu vidū nav acīmredzamu medaļu kandidātu, taču Latvijas līdzjutējiem noteikti ir cerības, ka beidzot tiks trāpīts šķēpā. Šajā disciplīnā valstsvienību pārstāves Gatis Čakšs un šķēpmetējas Madara Palameika, Līna Mūze un Anete Kociņa, kuras visas trīs uzrādījušas augstvērtīgus rezultātus, taču tagad tas būs jāpaveic atbildīgākajā brīdī.

Ar lielākām un mazākām cerībām uz Tokiju devušies arī Latvijas spēka un cīņu sporta pārstāvji. Cīņu sportā Anastasija Grigorjeva vēlas savas panākumiem bagātās karjeras attiecīgu piepildījumu; karatē cīņas aizvadīs Kalvis Kalviņš, bet svarcelšanā, ja ne medaļas, tad augstas vietas var sagaidīt no Ruslana Suhareva un Artūra Plēsnieka. Visu trīs sporta veidu sacensību gaitai būs iespējams sekot līdzi šajā un nākamajā nedēļā, tomēr gan pludmales volejbola un vieglatlētikas, gan arī cīņas sporta veidu konkurencē bukmeikeru prognozes par iekļūšanu fināla turnīros šoreiz ir visai pieticīgas un cerēt uz kādu no godalgām, šķiet, būtu visai pārsteidzīgi.

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv