Lekcija un praktiskā radošā tehnoloģiju darbnīca Zinātnieku naktī

  • Lekcija un praktiskā radošā tehnoloģiju darbnīca  Zinātnieku naktī

Publicēts: 11:47 27.04.2021 Pievieno notikumu

Piektdien, 30.aprīlī, plkst.16.00 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina iesaistīties Eiropas Zinātnieku nakts pasākumos un tiešsaistē noklausīties Ventspils Augstskolas Tehnoloģiju fakultātes dekāna Vaira Caunes lekciju “Jaunākie praktisko pētījumu virzieni.”. Pieslēgšanās saite pasākumam: https://bit.ly/3tGKCv4.

Noklausoties lekciju, uzzināsiet, kas tad īsti ir mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanās, blokķēdes, lietu internets un citi aktuāli termini. Vairis Caune ir unikāla personība- trešo bakalaura studiju gadu pavadījis Erasmus+ programmas apmaiņā Nansī, Francijā. Turpinājis pētniecību maģistrantūrā un arī doktora studijas, sadarbojoties ar Nansī “Slimnīcas izpētes centru”.

Trīs mēnešus pavadījis Šveicē, modelējot daļiņu paātrinātāju dzesēšanas sistēmas, divus mēnešus Meksikā izstrādājis bionisko roku vadības sistēmas. Joprojām strādā pie akadēmisko un profesionālo programmu modernizēšanas, jo IT joma nepārtraukti attīstās. Uzskata, ka veiksmīgi moduļi attālinātajām studijām ir prioritāte nākotnes anti-pandēmijas risinājumiem, kā arī cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savu specialitāti.

Pēc lekcijas plkst.17.30 un plkst.19.00 ZOOM platformā divām grupām norisināsies bezmaksas praktiskā radošā tehnoloģiju darbnīca “Optiskā teleskopa izgatavošana un zvaigžņu izpēte”. Darbnīca paredzēta skolēniem vai skolēniem ar ģimeni, to vadīs Ventspils Digitālā centra pedagogs I.Blaudums.

Darbnīcā  varēs uzzināt par jaunākajiem notikumiem visuma izpētē un industrijas virzību uz citu planētu kolonizāciju. Dalībnieki izveidos savus visuma izpētes instrumentus, lai zvaigžņotās naktīs veiktu visuma izpētes vingrinājumus. Dalībniekiem būs iespēja iepazīt elektronikas pamatus izveidojot elektrisko ķēdi, kura simbolizēs mirgojošas zvaigznes virs mūsu galvām. Iegūtie izejmateriāli ļaus veikt arī pašiem savus elektronikas iepazīšanas vingrinājumus nākotnē.  Dalībniekiem tiks nodrošināts iepriekš sagatavots materiālu komplekts, kuru varēs saņemt Galvenajā bibliotēkā ceturtdien, 29.aprīlī no 15.00 līdz 18.00 piektdien, 30. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 17.00. Dalībnieku skaits ir ierobežots, pieteikties https://forms.gle/5WvjfjNVf5sjfMaQ6

Šogad ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts, kura mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, norisināsies  tiešsaistē. Šī gada pasākuma tēma ir “Zinātnes sasniegumi nākotnei”.

Pasākumu organizē Europe Direct informācijas centrs (EDIC), kas atrodas Ventspils Galvenajā bibliotēkā. EDIC piedāvā iedzīvotājiem vispusīgu bezmaksas informāciju par Eiropas Savienību, dažādas aktivitātes un pasākumus. EDIC Ventspils darbību finansē Eiropas Komisija.

Foto: Ventspils bibliotēka

Autors:

ventspils.lv 
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv