Lidojums pufaikā

  • Lidojums pufaikā

Publicēts: 13:04 25.10.2023 Pievieno notikumu

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12-9) no 2023. gada 4. oktobra līdz 30. novembrim aicina apmeklēt Daigas Krūzes gleznu izstādi “Lidojums pufaikā”.

Daiga Krūze ir viena no daudzpusīgākajām un spilgtākajām latviešu gleznotājām, kuras darbi guvuši arī starptautisku atzinību. Mākslinieces daiļradei raksturīgas ekspresīvi košas, visbiežāk – abstraktas kompozīcijas. Spilgto krāsu un plašo otas triepienu dinamika skatītājā raisa emocionālu līdzpārdzīvojumu.

Par izstādi “Lidojums pufaikā” māksliniece saka: “Uzliekot melno, es atkal varu ieelpot, es atļaujos to ielikt. Tad citas krāsas atdzīvojas. Šis, ko daru, ir kā lidojums pufaikā, kā zilā glezna izstādē. Kad jūtos kā paksis, apģērbies kā lauku modēs, brāžos pa svaigo gaisu. Kā paksis, kuru neviens neredz, tāpēc var droši būt dīvains jeb brīvs.”

Daiga Krūze (1980) glezniecību un restaurāciju apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (2004). Notikušas 30 personālizstādes, piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs gan Latvijā, gan pasaulē: ceļojošajā projektā “Nozīmīgākie Latvijas laikmetīgie mākslinieki” Ņujorkā, Vašingtonā, Čikāgā un Rīgā (2012); Eiropas Mākslas balvas (The Sovereign European Art Prize) nominantu izstādē Stambulā (2011). Vairākkārt nominēta Vilhelma Purvīša balvai (2008, 2012, 2016).

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv