Lieldienu noskaņas Daugavpilī turpināsies ar akciju “Mākslas pieskāriens”

  • Lieldienu noskaņas Daugavpilī turpināsies ar akciju “Mākslas pieskāriens”

Publicēts: 15:28 16.04.2021 Pievieno notikumu

No 16. līdz 25. aprīlim Vienības laukumā norisināsies radoša akcija “Mākslas pieskāriens”. Tās ietvaros Daugavpils mākslinieki laukumā esošās Lieldienu olas ietērps mākslas audeklā, radot unikālu Lieldienu noformējumu.

Tā kā ievērojama daļa pilsētas iedzīvotāju ir pareizticīgie un vecticībnieki, kuri Lieldienas svinēs 2. maijā, Daugavpils pilsētas domes vadība nāca klajā ar ierosinājumu pilsētā izveidoto Lieldienu noformējumu saglabāt ilgāk, radot unikālu dāvanu pilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem.

Jau šīs nedēļas noslēgumā – 16. un 17. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 17.00, akcijas “Mākslas pieskāriens” ietvaros Daugavpils mākslinieki mākslas audeklā ietērps Vienības laukumā izvietotās Lieldienu olas. Nepiemērotu laikapstākļu gadījumā norises laiks var mainīties. Daugavpiliešiem un pilsētas viesiem divu dienu garumā būs iespēja vērot māksliniekus radošajā darbībā. Savu meistarību Lieldienu olu apgleznošanā radošās akcijas ietvaros demonstrēs Daugavpils mākslinieki – U.Gura, A.Šandurovs, K.Šinkovskaja, N.Marinoha, O.Fišere, J.Kuļgajeva,  A.Kuļgajeva, N.Krjukova, vietējie grafiti mākslinieki, mūziķi – A. Slobožaņins, J.Bogdanovs, A. Zeiza un dīdžejs G.Preitāgs, Daugavpils Teātra aktieri – E.Viļumovs, Z.Mankopa un M. Blakunovs, “STOPTIME Dance Studio” vadītājs A.Lukša un citi sabiedrībā pazīstami Daugavpilieši.

Līdz 25. aprīlim apgleznotās Lieldienu olas būs apskatāmas Vienības laukumā, bet pēc tam, tās tiks pārvietotas uz pilsētas mikrorajoniem. Tā kā pareizticīgie un vecticībnieki šogad Lieldienas svinēs 2. maijā – mēnesi vēlāk nekā katoļi un luterāņi, pateicoties akcijai “Mākslas pieskāriens”, Lieldienu noskaņas Daugavpilī turpināsies.

 

Autors:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv