Mārtiņš Līcis triumfē Betsafe spēkavīru čempionāta 2.posmā Talsos.

  • Mārtiņš Līcis triumfē Betsafe spēkavīru čempionāta 2.posmā Talsos.

Publicēts: 16:21 04.07.2018 Pievieno notikumu

Turpinot cīņu par 2018. gada čempionāta uzvarētāja titulu, sacensībās piedalījās vienpadsmit atlēti. Latviju pārstāvēja – Artis Plivda, Didzis Zariņš, Ričards Bužinskis, Jānis Šleckus, Raivis Mundiciems, kā arī spēkavīru atgriezušies kurzemnieki Mareks Leitis, Māris Rozentāls un Latviju / ASV pārstāvošais titulētais Pasaules 4.spēcīgākais vīrs Mārtiņš Līcis. atgriešanos Latvijas spēkavīru sacensībās. Piedalījās arī sportisti no Igaunijas – Kaido Kuusik un Mihkel Raadik un baltkrievs Pāvels Karpeko.

Atlēti spēkiem mērojās sešās disciplīnās.

Pirmais vingrinājums - “RERE grupas stafete”. Atlētiem 4 reizes būs jāpārveļ 380kg smaga riepa, 20 m distancē (katrs priekšmets)  jāpārvieto divas 100 kg smaga muca. Lai arī Mārtiņš Līcis uzrādīja labāko rezultātu 34,28 s, viņam sekojošie Artis Plivda atpalika tikai vienu, bet Jānis Šleckus 3 sekundes simtdaļas. Tas tikai pierāda mūsu sportistu augsto sagatavotības līmeni un apliecināja, ka Mārtiņam viegla pastaiga nebūs un būs jāpacīnās.

 To pierādīja arī otrais vingrinājums - “Husqvarna raidera celšana”, kurš vairāk pazīstams kā “vikinga prese” (atlētam jāpaceļ 630 kg smaigais Husqvarna raideris virs galvas. Svars uz rokām – 125 kg. Tiek vērtēts pacelto un fiksēto reižu skaits). Paceļot raideri 16 reizes, labākais bija Didzis Zariņš, tālākās vietas atstājot Līcim, Plivdam un Šleckum. Ar šo vingrinājumu iezīmējās šo sacensību lielais četrinieks – atlēti, starp kuriem notika cīņa par godalgotajām vietām šajās sacensībās.

Trešais vingrinājums – “Betsafe Ķerra”. Atlētiem 20 m distancē bija jāpārvieto 800kg smaga ķerra (350 kg uz rokām). Uzvara Mārtiņam Līcim, otrais Zariņš, trešais Šleckus

Ceturtais vingrinājums – “Essve Neši”. Atlētiem 20 m + 20m distancē bija jāpārvieto 340kg smagi nēši. Labākais bija Didzis Zariņš, gūstot jau otro uzvaru kādā no vingrinājumiem, otrais Šleckus, trešais Plivda, atstājot Līci ārpus trijnieka. “Pamodās”arī Māris Rozentāls, kurš, tuvojoties sacensību finišam, sāka uzrādīt arvien augstvērtīgākus rezultātus, pakutinot nervus smagākajiem sāncenšiem.

Piektais vingrinājums -  “Darba Drošibas Centrs pulkstenis”. Sportistam uz rokām bija jānes pa apli Betsafe meitenes. Svars uz rokām – 350 kg.  Mārtiņš Līcis konkurentiem pierādīja savu varēšanu, veicot gandrīz 2 pilnus apļus (670°). Jānim Šleckum tikai 20° pietrūka, lai pārspētu šo rezultātu. Trešais Artis Plivda. Neveiksmi piedzīvoja Didzis Zariņš, paliekot tikai sestais, tādējādi zaudējot daudz punktus cīņā par godalgotajām vietām.

Sestais vingrinājums - “Ferratum Money seifa izcelšana”. (Tradicionālā vilkšana (vilkme) no zemes, tikai tiek izmantots īpaši seifa izcelšanai izveidots podests. Seifa svars – 320 kg. Tiek vērtēts pacelto un fiksēto reižu skaits). Labākais rezultāts Artim Plivdam, kurs pacēla seifu 13 reizes, otrais Līcis ar 12, bet trešais Šleckus ar 8 reizēm. Līdz ar to par sacensību uzvarētāju kļva Mārtiņš Līcis, otrais Artis Plivda, bet trešais Jānis Šleckus. Sasmelt izlieto ūdeni vairs neizdevās Didzim Zariņam, kuram 4.vieta, bet mums ir lepnums par viņa parādīto cīņassparu, neskatoties uz gūto savainojumu iepriekšējā posmā Saldū. Māris Rozentāls savās atgriešanās sacensībās ieņēma 5.vietu, kas ir labs rezultāts cīnoties absolūtās kategorijas ieskaitē.

Kopvērtējums:

1.       Mārtiņš Līcis – 61 punkts

2.       Artis Plivda – 56 punkti

3.       Jānis Šleckus – 55 punkti

4.       Didzis Zariņš – 52 punkti

5.       Māris Rozentāls – 35.5 punkti

6.       Mihkel Raadik – 33 punkti

7.       Raivis Mundiciems – 30.5 punkti

8.       Mareks Leitis – 23 punkti

9.       Pavel Karpeko – 11 punkti

10.   Kaido Kuusik – 10 punkti

11.   Ričards Bužinskis – 6 punkti

Organizatori aicina ikvienu interesentu klātienē vērot “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” nākamos posmus un atbalstīt spēkavīrus viņu cīņā par uzvarētāja titulu.

Šogad “Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāts” paredzēti 8 posmi, kas visas vasaras garumā notiks dažādās Latvijas vietās –  Saldū, Talsos, Venstpilī, Preiļos, Viesītē, Līvānos, Krāslavā, Pļaviņās. Lielais superfināls, kurā noskaidros 2018. gada “Betsafe Latvijas spēkavīra čempionāta” uzvarētāju norisināsies septembrī Rīgā.

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionātu” organizē Biedrības “Spēka Sporta Centrs”, “Stiprinieku Republika”, Sporta klubs Stipriem. 

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” ģenerālsponsors “Betsafe”. Atbalsta “Husqvarna”, “Latvijas Nafta”, “FerratumMoney”, “Essve”, “Darba drošības centrs”, “Gaso”. Informē radio “Star FM” un TVnet. Skaties apskatus RĪgaTV24 ēterā.

Posma atbalstītājs – Talsu novada dome

Sezonas ģenerālsponsors - “RERE grupa”.

Spēka avots – MLO nutrition no NRG4Strong.com

Vairāk informācijas – stiprinieki.lv

Seko mums – https://www.facebook.com/stipriem/

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv