No 10. jūnija tiks atsākti pilotprojekti kultūrā – kino seansi, koncerti un teātra izrādes

Publicēts: 15:49 21.06.2021 Pievieno notikumu

Lai pārbaudītu praksē Covid-19 sertifikātu izmantošanu vakcinētām / vīrusu izslimojušām personām, kuras no 15. jūnija varēs atsākt apmeklēt kultūras pasākumus, un izzinātu, kā epidemioloģiski droši rīkot kultūras pasākumus arī vēl nevakcinētiem iedzīvotājiem, Kultūras ministrija, kultūras norišu un pasākumu rīkotāji ciešā sadarbībā ar epidemiologiem un Veselības ministrijas, Slimību un profilakses kontroles centra speciālistiem no 10. jūnija turpinās pilotprojektu īstenošanu kultūrā.

Kopumā plānots veikt 6 pilotprojektus 4 kultūrvietās –

  • 10. jūnijā divus kino seansus Forum Cinemas kinoteātrī “Kino Citadele” (plkst. 18.00 "Boss Level: Augstākais līmenis", asa sižeta fantastikas trilleris, 16+ un plkst. 19.00 "Daudzsološa jauna sieviete" (trilleris/drāma, 16+),
  • 11. jūnijā brīvdabas koncertu Dzintaru koncertzālē,
  • 12. jūnijā divas teātra izrādes Valmieras drāmas teātrī,
  • 13. jūnijā izrādi īpaši izbūvētā āra terasē kultūras un izklaides centrā "Hanzas perons".

Izvēlētie pilotprojekti aptver dažādus publisku pasākumu veidus (teātris, koncerts, filma), norises vietas (iekštelpās un ārā) un auditorijas tipus (tikai vakcinēti/ izslimojuši vai jaukta tipa auditorija).

Pilotprojektu mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt praksē priekšnosacījumus drošai un ekonomiski pamatotai kultūras un izklaides nozaru darbības atsākšanai, kā arī pārtraukt kultūras nozares dīkstāvi. Jau ziņots, ka pret Covid-19 vakcinētajai un vīrusu izslimojušajai sabiedrības daļai pēc 15. jūnija paredzēts piedāvāt iespēju atsākt kultūras pasākumu klātienes apmeklējumus. Vienlaikus turpināma epidemioloģisku drošu risinājumu izzināšana un pārbaudīšana arī attiecībā uz bērnu auditorijas (līdz 16 gadu vecumam) un personu, kuras nav veikušas pilnu vakcinācijas kursu, iespējām klātienē apmeklēt publiskus pasākumus.

Katra pilotprojekta īstenošanai ir izstrādātas individuālas, epidemioloģiski drošas norises vadlīnijas. Visiem pilotprojektiem noteiktie, kopīgie drošības pasākumi (pamata prasības) ir personalizētu biļešu tirdzniecība, skatītājiem atrodoties fiksētās sēdvietās un pilotprojekta organizatoram ievācot skatītāju kontaktinformāciju, Covid-19 sertifikāta / negatīva Covid-19 testa rezultāta kontrole pie ieejas kultūrvietā, īpaša kārtība skatītāju plūsmas organizēšanā, gaisa kvalitātes monitorings telpās u.c.

Uz minētajiem pilotprojektiem būs iespējams iegādāties biļetes, bet lūdzam ņemt vērā, ka pilotprojektu ietvaros pasākumu auditorija var atšķirties. Tas nepieciešams, lai varētu izveidot scenārijus gan pasākumiem, kurus apmeklē vakcinētas un Covid-19 izslimojušas personas, gan scenārijus pasākumiem ar jauktu auditoriju. Pirms biļešu iegādes lūdzam iepazīties ar informāciju pasākumu rīkotāju interneta mājas lapās.

Jau ziņots, ka pirmais pilotprojekts no š.g. 21. aprīļa līdz 4. maijam notika muzeju nozarē - Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēra durvis epidemioloģiski drošai Latvijas valsts simtgadei veltītās izstādes "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā" apmeklējumam. Pilotprojekts noritējis droši; izstādi 2 nedēļu laikā apmeklēja 4 040 cilvēki.


Autors:

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kultūras ministrija

km.gov.lv

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv