Osokina Brīvības festivāls

  • Osokina Brīvības festivāls

Publicēts: 10:15 27.03.2023 Pievieno notikumu

Osokina Brīvības festivāls šogad norisināsies no 7. maija līdz 11. jūnijam. Festivāla autors ir pianists Andrejs Osokins. Tāpat ka pērn arī šogad festivāls būs veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem. Kopa pulcēsies latviešu un ukraiņu mūziķi, aktieri un grupas, kas līdztekus pasākumiem īpaši festivālam veidos sadarbību sava starpā, norādot uz brīvību un sadarbības iespējām, pat draudzību savā starpā.

Festivālu sāks ieskaņas pasākumi, piemēram, lekcijas un meistarklases, bet no 20. maija notiks 8 koncerti:

20. 05. Atklāšanas koncerts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē

27. 05. Andreja Osokina un stīgu kvarteta koncerts kultūrtelpā “Ola Foundation”

28. 05. Gundara Āboliņa un Andreja Osokina poētiskais koncerts Melngalvju namā

1. 06. atbalsta koncerts Ukrainas karā cietušajiem mājdzīvniekiem “Cilvēki, kaķi un mūzika” Anglikāņu baznīcā

2. 06. Avangarda nakts koncerts Anglikāņu baznīcā

4. 06. Katrīnas Gupalo solokoncerts kultūras un modes telpā “Amoralle Level Up”

10. 06. Noslēguma koncerts Vāgnera namā

11. 06. Festivāla epilogs – Georgija Osokina solokoncerts.

 

Mākslinieku vidū būs aktieri Gundars Āboliņš, Dita Lūriņa, Larisa Semirozumenko, stīgu ansamblis “Kremerata Lettonica”, pianists Georgijs Osokins, mūziķi Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Žoržs Siksna, Roberto Meloni, Darja Leleko, grupas “Labvēlīgais Tips”, “Shakima Trio”, “Sub Scriptum”, Ukrainas Simfoniskā orķestra vijolniece Nina Khanetska, mecosoprāns Ieva Parša, pianiste Iveta Cālīte, klavieru duets Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, klavieru kvartets “Quadra”, komponisti Platons Buravickis un Annika Lanka, performanču māksliniece Darja Kalašņikova, pats Andrejs Osokins u.c. būs dzirdami un skatāmi gan jau zināmi darbi, gan speciāli festivālam veidotas koncertprogrammas, kurās mijiedarbosies gan latviešu, gan ukraiņu mākslinieku prasmes.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības sadarbībā ar “Biļešu paradīzi” un fondu Ziedot.lv tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv